fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023

Gokarty napędzane siłą mięśni. Odwiedź Przystanek Dębowa

Gokarty? Mało ekologiczne. Rower wodny? To już było. Rower górski? Co roku to samo. Rower przypominający gokart? O, tego jeszcze w Olsztynie nie było! Zapraszamy do odwiedzenia Przystanku Dębowa.

W Olsztynie powstała pierwsza wypożyczalnia rowerowych gokartów, które są niezwykle modne nad Bałtykiem. Rowery przypominają z wyglądu gokarty, ale są napędzane siłą mięśni. Ekologiczne i idealne do poruszania się po okolicach dopiero co otwartej plaży miejskiej. Zapytaliśmy właściciela Przystanku Dębowa, o to skąd pomysł akurat na taki sposób spędzania wolnego czasu?

– Znad morza. Pamiętam bardzo dobrze takie rowery z czasów moich rodzinnych wyjazdów nad Bałtyk. Zawsze to była świetna zabawa. Jak dowiedziałem się, że powstaje ścieżka rowerowa wokół jeziora, to postanowiłem kupić rowery. Tak powstał Przystanek Dębowa – mówi pomysłodawca inicjatywy Konrad Kozłowski.

Eksperyment tiktokerów: sprawdzają uczciwość mieszkańców Olsztyna. Wyniki zaskakują?

Jak widać rowerowe gokarty, to nie tylko świetne rozwiązanie do rekreacyjnego podróżowania po nadmorskich okolicach, ale również do poruszania się między olsztyńskimi jeziorami. Dla zainteresowanych tego typu podróżami czeka całkiem okazała flota tego typu pojazdów.

– Na Przystanku Dębowa czeka na chętnych pięć rowerów jednoosobowych, dwa dwuosobowe i jeden czteroosobowy – mówi właściciel.

Rowerami można oczywiście wyjechać poza obręb jeziora Krzywego. Jest to idealny transport nad jezioro Długie, którego trasy również idealnie nadają się do podróży na czterokołowym rowerze. Można wypożyczyć w kilka osób jednoosobowe pojazdy, albo w czwórkę wyruszyć jednym. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że nietypowe gokarty nie mogą poruszać się głównymi trasami, ale od czego są ścieżki rowerowe? A tych w tej akurat części Olsztyna nie brakuje.

Agnieszka z Biskupca, gwiazda programu „Rolnik szuka żony” jest zbyt wybredna?

– Podróż tego typu rowerami jest idealnym sposobem na podziwianie naszych pięknych olsztyńskich jezior – zachęca Konrad Kozłowski.

I tak jak tradycyjny rower – nie jest to tylko forma aktywnego spędzania czasu, która zarezerwowana jest na okres letni. Rowerowymi gokartami można jeździć wiosną i jesienią. Wszystkich chętnych zapraszamy na Przystanek Dębowa. Do wypożyczenia wystarczy zapoznanie się z regulaminem i pozostawienia dokumentu tożsamości.

Wypożyczalnia znajduje się przy ul. Dębowej 11.

Link do Facebooka: www.facebook.com/PrzystanekDebowa

KM