fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Setki osób na kwarantannie. Rozwój potężnego ogniska. Mieszkańcy w panice

WiadomościSetki osób na kwarantannie. Rozwój potężnego ogniska. Mieszkańcy w panice

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano w czwartek przypadek zakażenia koronawirusem pacjenta stacji dializ przy szpitalu wojewódzkim w Olsztynie. Z powodu kontaktu z zakażonymi kwarantanną zostali objęci też pensjonariusze DPS-u w Szczytnie.

O nowych przypadkach potwierdzonego zakażenia poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Wśród zakażonych jest osoba dializowana w stacji dializ przy szpitalu wojewódzkim w Olsztynie, dlatego kwarantanną objęto 11 innych dializowanych osób. Służby sanitarne ustalają z iloma osobami mogły one mieć kontakt.

Służby sanitarne zadecydowały o objęciu kwarantanną DPS-u w Szczytnie, bo przychodził tam ksiądz, u którego potwierdzono zakażenie, i pielęgniarka z miejscowego szpitala, u której także potwierdzono koronawirusa.

“Wymazy od pensjonariuszy DPS-u będą pobierane w przyszłym tygodniu, na razie zostały wydane decyzje o kwarantannie osób, które mogły się zetknąć z chorymi” – powiedział  rzecznik wojewody, przyznając, że w Szczytnie i w okolicach kwarantanna może objąć ok. 400 osób.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Z powodu potwierdzenia zakażenia u księdza, który był niezwykle aktywny (ma m.in. firmę pogrzebową), w Szczytnie i w okolicach zapanował popłoch. W lokalnym “Tygodniku Szczytno” apel o spokój i zachowywanie zasad bezpieczeństwa wystosował w czwartek szef miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Zapowiedział on także zwołanie sztabu kryzysowego, który omówi sytuację epidemiczną w tym mieście. Kilka dni temu koronawirusa potwierdzono u kilku pacjentów szpitala w tym mieście i u dwóch osób z personelu medycznego.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze