fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie

Wiadomości Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na...

17 sierpnia 2002 roku Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie. Ta data co roku jest uroczyście przypominana przez warmińsko-mazurskich policjantów. Tradycyjnie na cmentarzu przy jego grobie uczcili pamięć o nim.

Nie można kształtować przyszłości, nie pamiętając o przeszłości. To, gdzie teraz jesteśmy, jaki kształt ma formacja, policjanci zawdzięczają między innymi tym, których już z nimi nie ma. Marek Cekała to funkcjonariusz, który ponosząc śmierć na służbie, zapisał się na kartach historii, a co ważniejsze – w pamięci kolegów z pracy – jako bohater. Życia nikt mu już nie wróci, ale pamięć o nim nigdy w nas nie zginie.

Młodszy aspirant Marek Cekała – Referent Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1992 roku na stanowisko policjanta w Kompanii Prewencji KWP w Olsztynie. W 1997 roku ukończył kurs podoficerski w Szkole Policji w Słupsku. 30 czerwca 2000 roku został mianowany na stanowisku referenta w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie.

Dwa lata później – 17 sierpnia 2002 roku – Marek Cekała jako policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, był oddelegowany do tej turystycznej miejscowości na tzw. sezon. Ten dzień nie różnił się od innych. Policjant, wieczorem odebrał zgłoszenie dotyczące awantury w jednym lokali znajdującym się przy moście drogowym. Gdy zauważył biegnących mężczyzn, ruszył za nimi w pościg. Jeden z nich strzelił w kierunku policjanta. Pocisk trafił w okolice serca Marka. Policjant zmarł.

Bohaterski policjant pośmiertnie został odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” i mianowany na stopień młodszego aspiranta.

W poniedziałek minęło 18 lat od czasu, jak oddał swoje życie na służbie. Na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie nadkom. Robert Brzycki Naczelnik WKS KWP w Olsztynie, mł. asp. Łukasz Abramski z Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz ks. Zbyszek Czernik kapelan warmińsko-mazurskich policjantów, w obecności matki i brata poległego policjanta złożyli kwiaty na jego pomniku.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x