1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie

OlsztynMarek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na...

17 sierpnia 2002 roku Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie. Ta data co roku jest uroczyście przypominana przez warmińsko-mazurskich policjantów. Tradycyjnie na cmentarzu przy jego grobie uczcili pamięć o nim.

reklama

Nie można kształtować przyszłości, nie pamiętając o przeszłości. To, gdzie teraz jesteśmy, jaki kształt ma formacja, policjanci zawdzięczają między innymi tym, których już z nimi nie ma. Marek Cekała to funkcjonariusz, który ponosząc śmierć na służbie, zapisał się na kartach historii, a co ważniejsze – w pamięci kolegów z pracy – jako bohater. Życia nikt mu już nie wróci, ale pamięć o nim nigdy w nas nie zginie.

Młodszy aspirant Marek Cekała – Referent Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1992 roku na stanowisko policjanta w Kompanii Prewencji KWP w Olsztynie. W 1997 roku ukończył kurs podoficerski w Szkole Policji w Słupsku. 30 czerwca 2000 roku został mianowany na stanowisku referenta w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie.

reklama

Dwa lata później – 17 sierpnia 2002 roku – Marek Cekała jako policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, był oddelegowany do tej turystycznej miejscowości na tzw. sezon. Ten dzień nie różnił się od innych. Policjant, wieczorem odebrał zgłoszenie dotyczące awantury w jednym lokali znajdującym się przy moście drogowym. Gdy zauważył biegnących mężczyzn, ruszył za nimi w pościg. Jeden z nich strzelił w kierunku policjanta. Pocisk trafił w okolice serca Marka. Policjant zmarł.

Bohaterski policjant pośmiertnie został odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” i mianowany na stopień młodszego aspiranta.

W poniedziałek minęło 18 lat od czasu, jak oddał swoje życie na służbie. Na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie nadkom. Robert Brzycki Naczelnik WKS KWP w Olsztynie, mł. asp. Łukasz Abramski z Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz ks. Zbyszek Czernik kapelan warmińsko-mazurskich policjantów, w obecności matki i brata poległego policjanta złożyli kwiaty na jego pomniku.

reklama

Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie Olsztyn, Wiadomości

Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie Olsztyn, Wiadomości

Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie Olsztyn, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia