fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wybuch pożar w kamienicy, czterech mężczyzn było w środku

Wiadomości Wybuch pożar w kamienicy, czterech mężczyzn było w środku

W miniony poniedziałek (03.08.2020) tuż przed północą oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony o wydobywających się kłębach dymu z kamienicy położonej w Szczytnie przy ulicy Boh. Westerplatte.

Na miejsce interwencji skierowani zostali funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Potwierdzili, iż z piętra budynku wydobywa się dym i natychmiast podjęli decyzję o potrzebie ewakuacji jego mieszkańców. Mundurowi udali się do pomieszczenia położonego na tyłach budynku i wyprowadzili z zadymionego mieszkania 50-latka. W tym samym czasie na miejsce przybyło 5 zastępów straży pożarnej. Mundurowi rozpoczęli akcję gaśniczo – ratunkową.

Policjanci kontynuowali ewakuację próbując wejść do mieszkania w którym wybuchł pożar, jednak uniemożliwił im to strop, który spadł im tuż przed nogami. Na szczęście okazało się, że w tym mieszkaniu nikogo nie było. Policjanci wyprowadzili łącznie z pożaru czterech mężczyzn w wieku 50, 52, 56 i 60-lat.

Dzięki sprawnej akcji i dobrej współpracy szczycieńskich służb ratunkowy żaden z lokatorów nie ucierpiał w pożarze. Z oświadczenia strażaków wynika, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień.

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci powiadomili oficera dyżurnego o potrzebie zapewnienia noclegu trzem z ewakuowanych przez nich mężczyzn. Funkcjonariusze przewieźli pogorzelców do jednego z hoteli położonych na terenie miasta, gdzie spędzili bezpiecznie noc.

 

Przeczytaj także:

ŹródłoKWP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: