fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Wybuch pożar w kamienicy, czterech mężczyzn było w środku

WiadomościWybuch pożar w kamienicy, czterech mężczyzn było w środku

W miniony poniedziałek (03.08.2020) tuż przed północą oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony o wydobywających się kłębach dymu z kamienicy położonej w Szczytnie przy ulicy Boh. Westerplatte.

reklama

Na miejsce interwencji skierowani zostali funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Potwierdzili, iż z piętra budynku wydobywa się dym i natychmiast podjęli decyzję o potrzebie ewakuacji jego mieszkańców. Mundurowi udali się do pomieszczenia położonego na tyłach budynku i wyprowadzili z zadymionego mieszkania 50-latka. W tym samym czasie na miejsce przybyło 5 zastępów straży pożarnej. Mundurowi rozpoczęli akcję gaśniczo – ratunkową.

reklama

Policjanci kontynuowali ewakuację próbując wejść do mieszkania w którym wybuchł pożar, jednak uniemożliwił im to strop, który spadł im tuż przed nogami. Na szczęście okazało się, że w tym mieszkaniu nikogo nie było. Policjanci wyprowadzili łącznie z pożaru czterech mężczyzn w wieku 50, 52, 56 i 60-lat.

Trzy osoby zginęły. Seria pożarów w woj. warmińsko-mazurskim

Dzięki sprawnej akcji i dobrej współpracy szczycieńskich służb ratunkowy żaden z lokatorów nie ucierpiał w pożarze. Z oświadczenia strażaków wynika, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień.

reklama

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci powiadomili oficera dyżurnego o potrzebie zapewnienia noclegu trzem z ewakuowanych przez nich mężczyzn. Funkcjonariusze przewieźli pogorzelców do jednego z hoteli położonych na terenie miasta, gdzie spędzili bezpiecznie noc.

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Trzy osoby zginęły. Seria pożarów w woj. warmińsko-mazurskim
Tajemniczy pożar samochodu w Olsztynie. Zagadka spalonych zwłok