fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy MPK robi testy kierowcom na obecność narkotyków i alkoholu? Jest oświadczenie w tej sprawie

Podczas poniedziałkowej (29.06) konferencji radnych PiS w Olsztynie, skierowano zapytanie o bezpieczeństwo podróżujących komunikacją miejską. ZDZiT wydał oświadczenie.

W czwartek (25.06) doszło do groźnego wypadku autobusu w Warszawie. Kierujący pojazdem mężczyzna przebił się przez barierki bezpieczeństwa na moście Grota-Roweckiego i spadł z wiaduktu. Śmierć poniosła jedna osoba, 22 zostały ranne.

Jak wynika z ustaleń policji, kierowca był pod wpływem narkotyków. Do tego prokuratura przyznała, że mężczyzna był 13 razy karany w ciągu ostatnich kilku lat, za przewinienia drogowe.

W związku z tą sytuacją, radni PiS-u wyrazili swoje obawy na temat procedur kontrolowania trzeźwości kierowców w olsztyńskim MPK. Chodzi o testy na obecność narkotyków czy alkoholu. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie wydał następujące oświadczenie w tej sprawie:

„MPK sp. z o.o. w Olsztynie stanowczo i jednoznacznie zaprzecza tezie o braku procedur dotyczących profilaktyki w zakresie alkoholu i środków psychoaktywnych. MPK sp. z o.o. Olsztyn dba o komfort i bezpieczeństwo pasażerów”.

„Dbałość o bezpieczeństwo w przewozach komunikacji miejskiej jest priorytetem w działalności MPK Olsztyn dowodem czego jest o wielu lat brak zdarzeń związanych z alkoholem lub narkotykami.”

Podobne oświadczenie złożyło Konsorcjum Meteor Sp. z o.o., Irex-3 Sp. z o.o.:

„Oświadczamy, że w Firmie Irex-3 codziennie, każdorazowo przed wyjazdem autobusów na linie kierowcy są poddawani kontroli trzeźwości alkomatem. Dodatkowo kierowcy są poddawani wzrokowej ocenie przez dyspozytora pod względem ewentualnego podejrzanego zachowania odbiegającego od normy (pobudzenie, rozszerzone źrenice)”.

W piśmie zapewniono również o kilkutysięcznych w ciągu roku kontrolach kierowców przez inspektorów ZDZiT-u.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...