fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Startuje psychologia na UWM. Jest zgoda Ministerstwa Nauki

reklama

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/21, oferta Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostanie poszerzona o długo wyczekiwaną psychologię.

UWM, 18 czerwca otrzymał zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Prof. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, kierująca Katedrą Psychologii Rozwoju i Edukacji na WNS zapowiedziała start nowego kierunku na antenie radia UWM FM:

„Ministerstwo przesłało nam oficjalną decyzję. Mamy też pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która pod względem merytorycznym oceniała nasz program. A więc – startujemy z psychologią!”

reklama

Profesor zachęca do wyboru psychologii i podkreśla rolę tej dziedziny nauki:

„Warto poznawać i rozumieć. Wiedza psychologiczna może nam się przydać w przyszłości w bardzo wielu zawodach. Trzeba też zrozumieć, że ta wiedza to jedna rzecz a uprawianie zawodu psychologa to druga. Można skończyć psychologię i nie być psychologiem, ale ta wiedza może nam się przydać do funkcjonowania w rodzinie, w byciu managerem, pracy na uczelni czy byciu lekarzem. Zawód psychologa jest tak uniwersalny, że można pracować zarówno w biznesie, jak i w placówkach edukacyjno-wychowawczych, w psychologii klinicznej, placówkach zrowia, w szpitalu psychiatrycznym, w sądach jako orzecznik sądowy oraz w bardzo wielu innych miejscach. Poznając człowieka możemy też kreować pomysł na siebie”

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze