fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Referendum ws. odwołania burmistrza Ostródy jest nieważne

Niedzielne referendum gminne w sprawie odwołania przed upływem kadencji burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka jest nieważne, bo wzięło w nim udział mniej niż 3/5 liczby osób uczestniczących w jego wyborze – wynika z protokołu miejskiej komisji ds. referendum.

Jak poinformował przewodniczący miejskiej komisji ds. referendum w Ostródzie Piotr Krajewski, w niedzielę zagłosowało 5084 osób, z czego 4919 za odwołaniem burmistrza. W wyborach burmistrza Ostródy w 2018 r. wzięło udział 11343 osób, więc do uznania ważności referendum trzeba było 6806 oddanych głosów. Oznacza to, że burmistrz Zbigniew Michalak pozostaje na stanowisku.

Ostródzkie referendum odbyło się z inicjatywy grupy mieszkańców, którzy zebrali podpisy poparcia w liczbie przekraczającej wymagane 10 proc. uprawnionych do głosowania. Zarzucali burmistrzowi m.in. niewłaściwą politykę personalną oraz brak wizji prowadzenia samorządu i rozwoju miasta.

Referendum planowano przeprowadzić 29 marca, ale ze względu na rozprzestrzenianie się epidemii SARS-CoV-2 komisarz wyborczy w Elblągu zawiesił głosowanie i wyznaczył nowy termin na 14 czerwca.

Głosowanie odbyło się w godz. 7-21 w 18 lokalach obwodowych komisji referendalnych. Komisje dostosowały się do zaleceń powiatowego inspektora sanitarnego w Ostródzie, dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego.

Przy wejściach do lokali stały pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Członków komisji wyposażono w rękawiczki i maseczki lub przyłbice. Głosujący musieli zasłaniać usta i nos. Ograniczono liczbę głosujących przebywających jednocześnie w lokalu wyborczym, a oczekujący na zewnątrz mieli zachowywać dystans między sobą.

Jest to pierwsza kadencja Michalaka. W wyborach na burmistrza Ostródy startował jako kandydat KWW Niepartyjni Niezależni. W II turze zdobył 52,82 proc. głosów, pokonując ówczesnego burmistrza Czesława Najmowicza z KW PiS.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...