22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Turyści wybrali na długi weekend jeziora

WiadomościTuryści wybrali na długi weekend jeziora

Czerwcowy długi weekend przyciągnął na Mazury mnóstwo ludzi. Przedstawiciele branży turystycznej przyznają, że takich tłumów w poprzednich latach w tym czasie nie było.

reklama

“Takich tłumów o tej porze jeszcze na Mazurach nie było” – przyznał w rozmowie właściciel portalu informacyjnego o Mazurach Zbigniew Jatkowski. O “bardzo, bardzo wielu żeglarzach na wodzie” powiedzieli także ratownicy MOPR w Giżycku.

Turyści przyjechali na Mazury z całej Polski. Najchętniej wynajmowali domki (często z zapleczem kuchennym), w których może wypoczywać cała rodzina. Mniej chętnie decydowali się na odpoczynek w hotelach i pensjonatach. W wielu mazurskich miejscowościach można zobaczyć ogłoszenia o wolnych pokojach, wolnych domków nie ma.

reklama

Wiele osób odpoczywa też na wodzie. MOPR poinformował, że w czwartek ratownicy 2 razy wypływali do tzw. akcji technicznych, 5 razy pomocy udzielały karetki wodne – miało to związek ze zdarzeniami na jachtach, a nie wywrotkami jednostek.

W Mikołajkach, Giżycku oraz mniejszych miejscowościach otwartych jest większość barów i restauracji. Czynne są także wypożyczalnie sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne), rowerów, czy skuterów.

W nocy z czwartku na piątek nad regionem przeszły burze, ale straż pożarna nie odnotowała poważniejszych zdarzeń. W piątek od rana świeci słońce i jest ciepło.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane