fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Turyści wybrali na długi weekend jeziora

Wiadomości Turyści wybrali na długi weekend jeziora

Czerwcowy długi weekend przyciągnął na Mazury mnóstwo ludzi. Przedstawiciele branży turystycznej przyznają, że takich tłumów w poprzednich latach w tym czasie nie było.

„Takich tłumów o tej porze jeszcze na Mazurach nie było” – przyznał w rozmowie właściciel portalu informacyjnego o Mazurach Zbigniew Jatkowski. O „bardzo, bardzo wielu żeglarzach na wodzie” powiedzieli także ratownicy MOPR w Giżycku.

Turyści przyjechali na Mazury z całej Polski. Najchętniej wynajmowali domki (często z zapleczem kuchennym), w których może wypoczywać cała rodzina. Mniej chętnie decydowali się na odpoczynek w hotelach i pensjonatach. W wielu mazurskich miejscowościach można zobaczyć ogłoszenia o wolnych pokojach, wolnych domków nie ma.

Wiele osób odpoczywa też na wodzie. MOPR poinformował, że w czwartek ratownicy 2 razy wypływali do tzw. akcji technicznych, 5 razy pomocy udzielały karetki wodne – miało to związek ze zdarzeniami na jachtach, a nie wywrotkami jednostek.

W Mikołajkach, Giżycku oraz mniejszych miejscowościach otwartych jest większość barów i restauracji. Czynne są także wypożyczalnie sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne), rowerów, czy skuterów.

W nocy z czwartku na piątek nad regionem przeszły burze, ale straż pożarna nie odnotowała poważniejszych zdarzeń. W piątek od rana świeci słońce i jest ciepło.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x