fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

WiadomościZmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Obowiązują nowe godziny pracy Punktów Obsługi Klienta ZDZiT. Poza tym przywrócony do domyślnej lokalizacji został jeden z przystanków autobusowych.

Jedną z najważniejszych nowości jest przywrócenie pierwotnych godzin obsługi klientów. Dotyczy to punktów Centrum (przy al. Piłsudskiego), Nagórki (pętla przy ul. Barcza), oraz zlokalizowanych przy krańcówce tramwajowej Witosa/Kanta  i w siedzibie ZDZiT przy ul. Knosały. Nadal nieczynne pozostają natomiast POK-i w Kortowie oraz na dworcu PKS.

[sprawdź godziny działania Punktów Obsługi Klienta]

W dalszym ciągu zachęcamy jednak do korzystania ze zdalnych usług. Bilety jednorazowe można kupować w aplikacjach mobilnych (moBilet, SkyCash, mPay), biletomatach stacjonarnych i mobilnych, a także przy pomocy Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Natomiast przejazdówki miesięczne (lub 30-dniowe) – poprzez stronę Internetową OKM.

Pasażer autobusu komunikacji publicznej nie chciał opuścić pojazdu. Interweniował patrol policji

– Najbezpieczniejszą formą zakupu biletu długookresowego jest zakup przez Internet – podkreśla Michał Koronowski ze ZDZiT-u. – Aby to zrobić, należy założyć konto na stronie Olsztyńskiej Karty Miejskiej i poprzez to konto ją doładować. Po doładowaniu i upływie 24 godzin od momentu wykonania przelewu, należy przenieść transakcję na kartę w kasownikach znajdujących się w pojazdach komunikacji miejskiej lub w biletomatach stacjonarnych.

Przypominamy jednocześnie, że w pojazdach transportu zbiorowego nadal obowiązuje ograniczenie co do liczby przewożonych pasażerów (może być zajęta najwyżej połowa miejsc siedzących, wyłączone są miejsca stojące) oraz należy zakrywać usta i nos. Motorniczy i kierowcy, którzy stwierdzą, że pasażerowie nie stosują się do wytycznych, będą mieli możliwość wyemitowania komunikatu głosowego o następującej treści: „W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach transportu zbiorowego”. Dodatkowo informacje są zamieszczone na drzwiach pojazdów.

Pasażer autobusu komunikacji publicznej nie chciał opuścić pojazdu. Interweniował patrol policji

Inną nowością jest przywrócenie funkcjonowania przystanku „Wrocławska” na ul. Jagiellońskiej (w kierunku centrum miasta) do podstawowej lokalizacji. Przez nieco ponad tydzień był zawieszony w związku z pracami budowlanym.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze