-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

WiadomościZmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

Obowiązują nowe godziny pracy Punktów Obsługi Klienta ZDZiT. Poza tym przywrócony do domyślnej lokalizacji został jeden z przystanków autobusowych.

reklama

Jedną z najważniejszych nowości jest przywrócenie pierwotnych godzin obsługi klientów. Dotyczy to punktów Centrum (przy al. Piłsudskiego), Nagórki (pętla przy ul. Barcza), oraz zlokalizowanych przy krańcówce tramwajowej Witosa/Kanta  i w siedzibie ZDZiT przy ul. Knosały. Nadal nieczynne pozostają natomiast POK-i w Kortowie oraz na dworcu PKS.

[sprawdź godziny działania Punktów Obsługi Klienta]

reklama

W dalszym ciągu zachęcamy jednak do korzystania ze zdalnych usług. Bilety jednorazowe można kupować w aplikacjach mobilnych (moBilet, SkyCash, mPay), biletomatach stacjonarnych i mobilnych, a także przy pomocy Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Natomiast przejazdówki miesięczne (lub 30-dniowe) – poprzez stronę Internetową OKM.

– Najbezpieczniejszą formą zakupu biletu długookresowego jest zakup przez Internet – podkreśla Michał Koronowski ze ZDZiT-u. – Aby to zrobić, należy założyć konto na stronie Olsztyńskiej Karty Miejskiej i poprzez to konto ją doładować. Po doładowaniu i upływie 24 godzin od momentu wykonania przelewu, należy przenieść transakcję na kartę w kasownikach znajdujących się w pojazdach komunikacji miejskiej lub w biletomatach stacjonarnych.

reklama

Przypominamy jednocześnie, że w pojazdach transportu zbiorowego nadal obowiązuje ograniczenie co do liczby przewożonych pasażerów (może być zajęta najwyżej połowa miejsc siedzących, wyłączone są miejsca stojące) oraz należy zakrywać usta i nos. Motorniczy i kierowcy, którzy stwierdzą, że pasażerowie nie stosują się do wytycznych, będą mieli możliwość wyemitowania komunikatu głosowego o następującej treści: „W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach transportu zbiorowego”. Dodatkowo informacje są zamieszczone na drzwiach pojazdów.

Inną nowością jest przywrócenie funkcjonowania przystanku „Wrocławska” na ul. Jagiellońskiej (w kierunku centrum miasta) do podstawowej lokalizacji. Przez nieco ponad tydzień był zawieszony w związku z pracami budowlanym.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia