fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wypadek w lunaparku. Zginął 9-letni Bartosz. Oskarżony jest właściciel wesołego miasteczka

O narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci 9-letniego chłopca oskarżyła olsztyńska prokuratura właściciela lunaparku Jacka T. Do wypadku doszło w lipcu 2018 r. w Szczytnie.

Jak poinformował Arkadiusz Szulc z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, w czwartek akt oskarżenia przeciwko Jackowi T. został skierowany do Sądu Rejonowego w Szczytnie. Podejrzanemu zarzucono, że w prowadzonym przez siebie objazdowym lunaparku dopuścił do użytkowania karuzelę bez należytego sprawdzenia jej stanu technicznego, w szczególności połączeń spawalniczych metalowych elementów, w wyniku czego doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna z gondoli, w której siedział 9-letni Bartosz ze swoim wujkiem, przechyliła się i dziecko uderzyło głową o podłoże. Chłopiec doznał ciężkich obrażeń, w wyniku których zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Prokuratura oskarżyła Jacka T. o niemyślne spowodowanie śmierci 9-latka i narażanie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu opiekuna, który towarzyszył dziecku na karuzeli.

Jak podali śledczy, karuzela miała decyzję o dopuszczeniu do użytku przez urząd dozoru technicznego, ale Jacek T. miał obowiązek kontrolowania jej stanu za każdym razem po przywiezieniu jej na miejsce użytkowania i zmontowaniu. W ocenie prokuratury, oskarżony dokonał tej kontroli w sposób niedbały. Jacek T. nie przyznał się do winy, twierdząc, że były to wady ukryte, których nie mógł zauważyć.

Śledztwo w tej sprawie trwało niemal dwa lata, bo śledczy musieli uzyskać dwie opinie biegłych. Proces będzie toczył się przed Sądem Rejonowym w Szczytnie. Oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...