fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Policjant uratował tonącą nastolatkę

reklama

Ostródzki policjant uratował topiącą się 13-letnią dziewczynkę. Gdy razem z rodziną odpoczywał nad wodą nagle zauważył, że kilkanaście metrów od brzegu ktoś się topi. Natychmiast ruszył z pomocą i wyciągnął nastolatkę na brzeg. Dziewczynka, która nad jezioro przyszła z koleżankami, powiedziała, że straciła grunt pod nogami i zaczęła tonąć. 

St. sierż. Karol Górnicki w minioną środę wypoczywał wraz z rodziną nad jeziorem Perskim w Ostródzie. W pewnym momencie, stojąc na brzegu, zauważył, że kilkanaście metrów dalej ktoś się topi. Nie zwlekając ani chwili ruszył z pomocą. Szybko dopłynął do nastolatki i odholował ją do brzegu. Dziewczynka była bardzo przestraszona. Powiedziała, że nagle straciła grunt pod nogami i zaczęła tonąć. Oprócz tego, że 13-latka opiła się wody, nic jej się nie stało. Tym razem na szczęście skończyło się na strachu.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Do tragedii dochodzi najczęściej wtedy, gdy są one lekceważone i opuszcza nas rozsądek. Niestety wciąż jest wiele osób, które chcąc schłodzić nagrzane w słońcu ciało, skaczą bezpośrednio do zimnej wody. Taki skok może jednak nie przynieść ukojenia, a doprowadzić do szoku termicznego i zemdlenia. Gdy po opalaniu chcemy wejść do wody, należy robić to powoli, stopniowo schładzając poszczególne części ciała. Do wody nie należy wchodzić też od razu po zjedzeniu posiłku i pod wpływem alkoholu. Wybierajmy kąpieliska strzeżone, a podczas korzystania ze sprzętu pływającego używajmy kamizelek ratunkowych.

reklama

rak

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze