-3 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Janusz Chełchowski nie jest już dyrektorem szpitala MSW w Olsztynie

OlsztynJanusz Chełchowski nie jest już dyrektorem szpitala MSW w Olsztynie

Wypowiedzenie dyrektorowi wręczył w czwartek w Stanisław Rakoczy wiceminister MSW.

reklama

Janusz Chełchowski przestał kierować olsztyńską polikliniką, w której działa regionalne centrum onkologii. Szpital jest najbardziej zadłużoną placówką zdrowia w woj. warmińsko-mazurskim z powodu przekroczenia limitu zakontraktowanych świadczeń medycznych.

Decyzję o odwołaniu dyrektora podjęto po analizie raportu z wizytacji, którą przeprowadzili pracownicy departamentu zdrowia MSW. Wyniki tej wizytacji nie były pomyślne dla odchodzącego dyrektora. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na odwołanie Chełchowskiego miała wypływ obecna sytuacja finansowa szpitala.

reklama

Długi olsztyńskiego szpitala MSW, w którym mieści się Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii, wynikają z braku płatności z Narodowego Funduszu Zdrowia za tzw. nadwykonania. Obecnie to kwota około 36 mln zł. Na taką kwotę szpital wykonał świadczenie ponad limit przyznany w kontrakcie.

Po odwołaniu Chełchowskiego do czasu wyboru nowego dyrektora placówką będzie kierował jeden z zastępców. Chełchowski był dyrektorem olsztyńskiej polikliniki przez 10 lat.

reklama

rak

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia