fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szajka nastolatków napadała na kobiety w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch rozbojów, do których doszło w odstępie kilku dni. W sprawie zatrzymano łącznie 5 nastolatków, a z ustaleń śledczych wynika, że jeden ze sprawców odpowie za dwa rozboje oraz kradzież. Wszyscy nastolatkowie przyznali się do zarzucanych czynów. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku marca na ul. Dworcowej w Olsztynie. Wówczas trzech nieznanych mężczyzn zaatakowało kobietę i używając przemocy fizycznej ukradło torebkę z telefonem komórkowym, dokumentami i pieniędzmi, po czym uciekło w nieznanym kierunku. Wartość strat oszacowano na 320 złotych.

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni później na ul. Orłowicza w Olsztynie, gdzie trzech sprawców spowodowało upadek spacerującej 75-latki, a następnie ukradło jej telefon komórkowy o wartości 600 złotych oraz torebkę z dokumentami oraz kartą płatniczą. W trakcie ucieczki sprawcy porzucili skradzioną torebkę.

Sprawami zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wyjaśnili okoliczności obu zdarzeń i w ubiegłym tygodniu zatrzymali wszystkich sprawców.

Osobami podejrzanymi o rozbój na ul. Dworcowej okazali się trzej młodzi mężczyźni w wieku 18, 17 i 16 lat. Z policyjnych ustaleń wynika, że nastolatkowie po dokonaniu przestępstwa sprzedali telefon komórkowy, a uzyskanymi pieniędzmi podzieli się między sobą. Okazało się, że nastolatkowie kilka dni wcześniej uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Ponadto, prowadzone czynności wykazały, że zatrzymany 18-latek dokonał również drugiego rozboju na ul. Orłowicza w Olsztynie. Policjanci szybko ustalili personalia i miejsca przebywania pozostałych sprawców przestępstwa, którymi okazali się dwaj 19-latkowie. Sprawcy dokonali kilku płatności zbliżeniowych skradzioną kartą płatniczą, a telefon sprzedali w lombardzie. Ustalenia śledczych wykazały, że 18-latek jest podejrzany także o kradzież dwóch kart płatniczych. Do tego zdarzenia doszło 16 marca na ul. Białostockiej w Olsztynie.

Ostatecznie zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu rozboju 16, 17 i dwóm 19-latkom. Natomiast 18-latek usłyszał zarzuty dwóch rozbojów oraz kradzieży. Wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch 19-latków oraz 18-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast 16 i 17-latek trafili do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci odzyskali skradzione telefony komórkowe, które wróciły do właścicieli.

Szajka nastolatków napadała na kobiety w Olsztynie

ŹródłoKMP Olsztyn

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...