fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Latem będą trzy miejskie kąpieliska nad jeziorami w Olsztynie

reklama
Wyślij przez
0

Olsztyńscy radni zdecydowali, że tego lata w mieście będą działały trzy miejskie kąpieliska: dwa przy plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel, a jedno nad jeziorem Skanda.

Podczas środowej sesji rady miasta radni przyjęli uchwałę dotyczącą kąpielisk jednogłośnie. W jej myśl kąpieliska miejskie będą działały przy ul. Kapitańskiej 23 (dwa kąpieliska na Plaży Miejskiej) oraz przy ul. Plażowej nad Jeziorem Skanda.

Tyle samo kąpielisk działało w Olsztynie w ubiegłym roku. W latach wcześniejszych zdarzało się, że miasto organizowało pięć kąpielisk.

reklama

Przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk powiedział, że choć w Olsztynie jest kilkanaście jezior, to ukształtowanie dna tych zbiorników nie pozwala na organizację kąpielisk odpowiadających wymogom prawa. „Trzeba też pamiętać o problemie ze znalezieniem odpowiedniej ilości ratowników” – dodał.

Sezon kąpielowy w Olsztynie ma trwać od 11 czerwca do 1 września.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze