fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 17 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Wideokonferencja ze starostami z województwa

Koronawirus Wideokonferencja ze starostami z województwa

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się wideokonferencja Pani Aliny Nowak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ze starostami z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, przy udziale Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pana Sławomira Sadowskiego oraz Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej, Pana Marcina Jastrzębskiego.

Jej tematem była sytuacja na rynku pracy oraz wsparcie przedsiębiorców za pomocą nowych instrumentów przewidzianych w tzw. tarczy antykryzysowej (ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374 ze zm.).

Pani Minister podziękowała zarówno Wojewodzie jak i starostom za trud włożony w realizację działań zapobiegających i ograniczających negatywne skutki epidemii. Zwróciła się jednocześnie do starostów z prośbą o rozpowszechnianie informacji wśród przedsiębiorców w zakresie dostępnej, oferowanej przez państwo pomocy służącej ochronie miejsc pracy. Zapewniła, że sfinansowane zostaną wszystkie złożone przez przedsiębiorców wnioski. Zwróciła uwagę, że obecne statystki nie wskazują na drastyczny wzrost bezrobocia, co powinno jednak skłonić organy zatrudnienia do uważnej obserwacji lokalnego rynku i wychodzenia naprzeciw sygnałom o planowanych zwolnieniach czy likwidacjach miejsc pracy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x