7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Zespól Enej, Joanna Jędrzejczyk oraz znani olsztyniacy zaśpiewali dla służby zdrowia

WiadomościZespól Enej, Joanna Jędrzejczyk oraz znani olsztyniacy zaśpiewali dla służby zdrowia

Zespół Enej z grupą olsztyńskich artystów, sportowców i ludzi związanych z miastem nagrał piosenkę “Olsztyn kocham”, by podziękować służbie zdrowia i zachęcić do finansowego wsparcia szpitala miejskiego.

reklama

Link do zrzutki: zrzutka.pl/rv59jm

Piosenka została we wtorek udostępniona na profilu Eneja, można ją też zobaczyć na youtube.

reklama

“Robiąc to, co umiemy robić najlepiej – śpiewając, chcielibyśmy podziękować naszej lokalnej, olsztyńskiej służbie zdrowia za trud i poświęcenie w walce z koronawirusem” – napisał Enej.

Piosenka “Olsztyn Kocham” pochodzi z repertuaru zespołu “Czerwony Tulipan” ale przez lata stała się najbardziej znaną i popularną piosenką o tym mieście. Enej napisał, że nagrał ją na nowo z grupą przyjaciół “by wszystkim – zwłaszcza służbie zdrowia – dodać sił i wiary w tym trudnym dla nas czasie”.

reklama

Każdy z artystów i sportowców śpiewających z Enejem nagrał piosenkę w swoim domu. W projekcie zobaczyć można Czerwonego Tulipana i Eneja, Joannę Jedrzejczyk, Iwonę Pavlović, Cezarego Makiewicza, zespoły: Romantycy Lekkich Obyczajów, Łydka Grubasa, Brylanty&Bażanty, Harlem, Kuśka Brothers i Najlepszego Polskiego Elvisa – Adama Gałkę. Z Enejem śpiewają też artystki Marta Andrzejczyk i Basia Raduszkiewicz. Wystąpili też sportowcy z drużyny siatkarzy AZS UMW Olsztyn oraz klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn. Filmik kończy występ Jerzego Owsiaka, który mówi, że kocha Olsztyn.

Uczestnicy przedsięwzięcia trzymają w rękach kartki z tekstami zachęcającymi do wsparcia zbiórki pieniędzy na Szpital Miejski w Olsztynie. “Jak w większości szpitali w Polsce i na świecie personel medyczny potrzebuje środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekujących i właśnie na ten cel zbierane są pieniądze” – wyjaśnili artyści.

Zespól Enej zakończył swój wtorkowy wpis w mediach społecznościowych apelem, by zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa. “Pamiętajcie – zostając w domach też ratujecie świat!” – napisali muzycy.

Zobacz też: Zastosowanie Urządzeń Automatycznej Identyfikacji w Rewolucji Służby Zdrowia

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia