fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Maseczki docierają do mieszkańców miasta

Wiadomości Maseczki docierają do mieszkańców miasta

Do mieszkańców Olsztyna dotarły pierwsze wielorazowe maseczki w ramach obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski”. W sumie do mieszkańców miasta i podolsztyńskich gmin trafi 240 tys. wielorazowych maseczek.

Transport dwóch tirów wielorazowych maseczek dotarł do Olsztyna we wtorek. W środę w centrum miasta maseczki dystrybuowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, będą to robić także taksówkarze oraz przedstawiciele administracji budynków. Maseczki są rozdzielane ilościowo według liczby mieszkańców wskazanej w deklaracji dotyczącej odbioru śmieci.

Maseczki są zapakowane w strunowe woreczki, na każdym z nich znajduje się instrukcja dotycząca zarówno zakładania maseczki, jak i jej odkażania. Na opakowaniu napisano m.in., że do maseczki można włożyć filtr, którym może być np. chusteczka higieniczna. Tego rodzaju filtr, jak zaznaczono, należy wymieniać co 30 minut.

„Produkt nie jest jałowy, nie gwarantuje żadnego efektu terapeutycznego i używasz go na własną odpowiedzialność” – napisano na opakowaniu. Mimo to jeden z pomysłodawców i organizatorów akcji „Maseczki dla Polski” olsztyński lekarz dr Łukasz Grabarczyk zachęcał do ich noszenia. „Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, ponieważ twoja maseczka chroni mnie, a moja chroni ciebie. To działa właśnie w ten sposób, dlatego powinniśmy ich używać” – tłumaczył lekarz.

Organizatorzy akcji „Maseczki dla Polski” podkreślają, że należy ograniczyć kontakty społeczne i stosować się do wprowadzanych przez służby sanitarne wytycznych.

Maseczki dla Olsztyna zakupiono ze środków przekazanych przez darczyńców dlatego na każdym opakowaniu podano numer konta, pod który można przelać pieniądze na wsparcie akcji „Maseczki dla Polski”.

Akcja „Maseczki dla Polski” jest działaniem obywatelskim. Olsztyn jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy – w ramach akcji „Maseczki dla Polski” – otrzymują takie środki ochrony osobistej. Wcześniej maseczki dostarczono do Mławy (32 tys. sztuk) i Międzyrzeca Podlaskiego (26 tys.). Równolegle z Olsztynem maseczki są dystrybuowane w tzw. miejskim obszarze funkcjonalnym obejmującym sześć ościennych gmin – Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda i Stawiguda.

Maseczki docierają do mieszkańców miasta Maseczki docierają do mieszkańców miasta Maseczki docierają do mieszkańców miasta Maseczki docierają do mieszkańców miasta

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x