17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Maseczki docierają do mieszkańców miasta

OlsztynMaseczki docierają do mieszkańców miasta

Do mieszkańców Olsztyna dotarły pierwsze wielorazowe maseczki w ramach obywatelskiej akcji “Maseczki dla Polski”. W sumie do mieszkańców miasta i podolsztyńskich gmin trafi 240 tys. wielorazowych maseczek.

reklama

Transport dwóch tirów wielorazowych maseczek dotarł do Olsztyna we wtorek. W środę w centrum miasta maseczki dystrybuowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, będą to robić także taksówkarze oraz przedstawiciele administracji budynków. Maseczki są rozdzielane ilościowo według liczby mieszkańców wskazanej w deklaracji dotyczącej odbioru śmieci.

Maseczki są zapakowane w strunowe woreczki, na każdym z nich znajduje się instrukcja dotycząca zarówno zakładania maseczki, jak i jej odkażania. Na opakowaniu napisano m.in., że do maseczki można włożyć filtr, którym może być np. chusteczka higieniczna. Tego rodzaju filtr, jak zaznaczono, należy wymieniać co 30 minut.

reklama

“Produkt nie jest jałowy, nie gwarantuje żadnego efektu terapeutycznego i używasz go na własną odpowiedzialność” – napisano na opakowaniu. Mimo to jeden z pomysłodawców i organizatorów akcji “Maseczki dla Polski” olsztyński lekarz dr Łukasz Grabarczyk zachęcał do ich noszenia. “Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, ponieważ twoja maseczka chroni mnie, a moja chroni ciebie. To działa właśnie w ten sposób, dlatego powinniśmy ich używać” – tłumaczył lekarz.

Organizatorzy akcji “Maseczki dla Polski” podkreślają, że należy ograniczyć kontakty społeczne i stosować się do wprowadzanych przez służby sanitarne wytycznych.

Maseczki dla Olsztyna zakupiono ze środków przekazanych przez darczyńców dlatego na każdym opakowaniu podano numer konta, pod który można przelać pieniądze na wsparcie akcji “Maseczki dla Polski”.

reklama

Akcja “Maseczki dla Polski” jest działaniem obywatelskim. Olsztyn jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy – w ramach akcji “Maseczki dla Polski” – otrzymują takie środki ochrony osobistej. Wcześniej maseczki dostarczono do Mławy (32 tys. sztuk) i Międzyrzeca Podlaskiego (26 tys.). Równolegle z Olsztynem maseczki są dystrybuowane w tzw. miejskim obszarze funkcjonalnym obejmującym sześć ościennych gmin – Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda i Stawiguda.

Maseczki docierają do mieszkańców miasta Maseczki docierają do mieszkańców miasta Maseczki docierają do mieszkańców miasta Maseczki docierają do mieszkańców miasta

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia