fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Sanepid potwierdza: Trzech lekarzy z Olsztyna zakażonych koronawirusem

Wiadomości Sanepid potwierdza: Trzech lekarzy z Olsztyna zakażonych koronawirusem

Trzech lekarzy z Olsztyna jest zakażonych koronawirusem, przy czym jeden leży w szpitalu, a dwoje kolejnych łagodnie przechodzi chorobę i przebywa w domu – poinformował dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Janusz Dzisko.

Janusz Dzisko poinformował w czwartek, że poza lekarzami z Olsztyna w regionie nie stwierdzono dotąd zakażenia koronawirusem u innych lekarzy.

„Stan jednego z chorych lekarzy wymaga pobytu w szpitalu, dwoje pozostałych ma łagodne objawy, dlatego przebywają w domach” – powiedział Dzisko.

W środę służby sanitarno-epidemiologiczne podały, że jedna z lekarek oddziału intensywnej terapii w olsztyńskim szpitalu wojewódzkim dwukrotnie przyszła do pracy, mając objawy koronawirusa. Lekarka pracowała na oddziale i uczestniczyła w zebraniu BHP, w którym brało udział ponad 50 osób – pozostali uczestnicy tego spotkania zawiadomili o tym prokuraturę.

W efekcie 15 osób z tzw. bezpośredniego kontaktu z chorą lekarką przebywa na kwarantannie. Mimo to szpital wojewódzki w Olsztynie pracuje normalnie.

W woj. warmińsko-mazurskim w środę wieczorem zanotowano 61 przypadków zachorowań na COVID-19. Nikt nie zmarł, dwie osoby po leczeniu wyszły ze szpitala.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x