12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Znęcał się nad żoną i dziećmi. Po pomoc zadzwoniła 11-latka

Strona główna Wiadomości Na sygnale Znęcał się nad żoną i dziećmi. Po pomoc zadzwoniła 11-latka
reklama

Dziewczynka powiadomiła policjantów o zachowaniu ojca i poprosiła, żeby przyjechali do jej domu. Funkcjonariusze zatrzymali 48–latka, który znajdował się pod wpływem alkoholu i wszczęli procedurę Niebieskiej Karty w jej rodzinie. 

Wczoraj (30.11) po godz. 18 do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła przestraszona dziewczynka. Powiedziała, że jej tata przyszedł do domu z pracy pijany, wszczął awanturę, uderzył ją i jej młodszą siostrę oraz mamę. 11–latka dodała, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy tata się awanturuje i bije.

reklama

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przed domem zastali dwie wystraszone dziewczynki. Jedna z nich ubrana była w samą koszulkę i powiedziała policjantowi, że boi się wejść do domu – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Funkcjonariusze weszli do mieszkania, jednak sprawca interwencji nie uspokoił się nawet w ich obecności. W mieszkaniu znajdowało się jeszcze dwóch małych chłopców w wieku 2 i 3 lat.

Policjanci ustalili, że 48–latek przyszedł do domu pod znacznym wpływem alkoholu i zaczął kłócić się ze swoją żoną oraz córkami, a następnie je uderzył. Podczas osadzania w policyjnym areszcie mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Jak ustalili, mężczyzna już od dłuższego czasu nadużywał alkoholu i znęcał się nad swoją rodziną. Policjanci wystąpili więc do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec mieszkańca gminy Zalewo środka zapobiegawczego.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

reklama
reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma