fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Tramwajowych szkoleń ciąg dalszy

OlsztynTramwajowych szkoleń ciąg dalszy

Nowa organizacja ruchu, przebudowane ulice i niespotykany od pół wieku w Olsztynie środek transportu – tramwaje coraz bliżej, więc miasto organizuje kolejne spotkanie “Bezpiecznej komunikacji tramwajowej w Olsztynie”.

reklama

Na pierwszym spotkaniu szkoleni byli dyrektorzy i nauczyciele z olsztyńskich szkół – to właśnie oni będą bowiem przekazywać najmłodszym wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się z tramwajem.

Na kolejną odsłonę “Bezpiecznej komunikacji tramwajowej w Olsztynie” zaproszeni zostali taksówkarze – zarówno ci zrzeszeni w korporacjach, jak i pracujący na własną rękę.

reklama

Jestem przekonany, iż szkolenie to przyniesie jego uczestnikom wymierne korzyści w zakresie pogłębienia ich wiedzy na temat zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym – mówi Miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Paweł Micek. – Spotkanie będzie podzielone na trzy bloki.

Pierwsza część, za którą odpowiada Andrzej Karwowski z ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za modernizację transportu zbiorowego, będzie dotyczyć nowatorskich rozwiązań komunikacyjnych zastosowanych przy tzw. projekcie tramwajowym. Drugi blok, poświęcony zrównoważonej mobilności, poprowadzi Oficer Rowerowy Olsztyna, Mirosław Arczak. Tymczasem o zasadach ruchu na drogach i skrzyżowaniach, na których odbywa się ruch tramwajowy, będą mówić mundurowi z Komendy Miejskiej Policji: podkom. Mariusz Mielcarz oraz mł. asp. Rafał Prokopczyk.

reklama
Niepokojące tempo prac nad linią tramwajową: prezydent domaga się wyjaśnień

Czwartkowe (26.11) spotkanie odbędzie się w dawnej sali sesyjnej Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych zostało podzielone na dwie tury: godz. 16.30-18.55 i 19-21.15.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Istotne zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Krasickiego i Synów Pułku
Czy estakada rozwiąże problemy komunikacyjne Olsztyna?
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?