0
2.1 C
Olsztyn
czwartek, 18 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Ambasador Francji z wizytą w olsztyńskiej fabryce Michelin

OlsztynAmbasador Francji z wizytą w olsztyńskiej fabryce Michelin

W czwartek 20 lutego ambasador Republiki Francuskiej Frédéric Billet odwiedzi Olsztyn. Ambasador w towarzystwie marszałka województwa Marka Gustawa Brzezina otworzy konferencję Eco-Miasto w Centrum Polsko-Francuskim i spotka się z prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem. Ważnym punktem pobytu ambasadora w stolicy Warmii i Mazur będzie wizyta w fabryce opon Michelin, która w tym roku obchodzi 25 rocznicę obecności w Olsztynie i jest jedną z największych inwestycji francuskich w Polsce.

reklama

Ambasador Frédéric Billet objął stanowisko w październiku ubiegłego roku. Będzie więc to jego pierwsza wizyta w stolicy Warmii i Mazur. Podczas  wizyty w fabryce opon ambasador Francji  w towarzystwie Prezesa Zarządu Michelin Polska Jarosława Michalaka zapozna się z przemysłowymi i ekologicznymi inwestycjami firmy, takimi jak budowa nowej przyjaznej dla środowiska ciepłowni gazowej czy transportem intermodalnym stanowiącym połączenie transportu kołowego i kolejowego.

Zwiedzanie będzie się odbywać samochodami elektrycznymi wykorzystywanymi do transportu wewnątrz fabryki. Ambasador Frédéric Billet zwiedzi też nowoczesny zakład opon osobowych Michelin. Podczas wizyty w fabryce ambasador otrzyma egzemplarz wydanej po francusku antologii poezji Warmii i Mazur z podpisami autorów wierszy. Firma Michelin wsparła zakup tej antologii dla olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz dla olsztyńskich szkół z językiem francuskim.

reklama

Frédéric Billet ma 61 lat. Jest absolwentem uniwersytetów w Montpellier oraz paryskiej Sorbony, na której zdobył tytuł doktora nauk slawistycznych. Jest też absolwentem Akademii Wojskowej Saint-Cyr Coëtquidan. Zajmował liczne stanowiska w administracji państwowej. Jako dyplomata pracował między innymi w Moskwie, Tallinie i Wiedniu. Jest Kawalerem Orderu Legii Honorowej. Frédéric Billet jest poliglotą – zna język polski, angielski, rosyjski, estoński, turecki i arabski (dialekt Magrebu).

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Rzut monetą, algorytm czy tarot? Jak naprawdę podejmujemy decyzje w 2025 roku

Algorytmy, losowość i proste odpowiedzi „tak” lub „nie”. Psychologia decyzji w 2025 roku i powód, dla którego szukamy prostoty w świecie nadmiaru.

Maryla Rodowicz wystąpi w maju na Plaży Kortowskiej!

Królowa polskiej estrady zaśpiewa podczas Kortowiady 2026.

Kursy maturalne z biologii i chemii w Olsztynie

Dlaczego warto korzystać z kursów maturalnych?

Jak wspierać organizm przy intensywnym treningu?

Odpowiednio dobrane preparaty mogą stanowić praktyczne wsparcie codziennego stylu życia.

Bransoletki męskie – jak je nosić i z czym łączyć?

Coraz więcej panów sięga po dodatki, które podkreślają ich styl i charakter.

7 pomysłów na prezent pod choinkę dla niej

Kup coś, co wywoła uśmiech i zainspiruje.

Migracja do Shopify krok po kroku – o czym powinieneś wiedzieć?

Ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Czy używany iPhone 15 Pro to rozsądny wybór dla wymagających użytkowników?

Zakup smartfona z najwyższej półki nie zawsze musi oznaczać sięganie po fabrycznie nowy egzemplarz.

Jaki prezent na święta przygotować własnoręcznie?

Dlaczego warto postawić na upominki bożonarodzeniowe zrobione samodzielnie.
reklama
reklama