fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 12 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ambasador Francji z wizytą w olsztyńskiej fabryce Michelin

W czwartek 20 lutego ambasador Republiki Francuskiej Frédéric Billet odwiedzi Olsztyn. Ambasador w towarzystwie marszałka województwa Marka Gustawa Brzezina otworzy konferencję Eco-Miasto w Centrum Polsko-Francuskim i spotka się z prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem. Ważnym punktem pobytu ambasadora w stolicy Warmii i Mazur będzie wizyta w fabryce opon Michelin, która w tym roku obchodzi 25 rocznicę obecności w Olsztynie i jest jedną z największych inwestycji francuskich w Polsce.

Ambasador Frédéric Billet objął stanowisko w październiku ubiegłego roku. Będzie więc to jego pierwsza wizyta w stolicy Warmii i Mazur. Podczas  wizyty w fabryce opon ambasador Francji  w towarzystwie Prezesa Zarządu Michelin Polska Jarosława Michalaka zapozna się z przemysłowymi i ekologicznymi inwestycjami firmy, takimi jak budowa nowej przyjaznej dla środowiska ciepłowni gazowej czy transportem intermodalnym stanowiącym połączenie transportu kołowego i kolejowego.

Zwiedzanie będzie się odbywać samochodami elektrycznymi wykorzystywanymi do transportu wewnątrz fabryki. Ambasador Frédéric Billet zwiedzi też nowoczesny zakład opon osobowych Michelin. Podczas wizyty w fabryce ambasador otrzyma egzemplarz wydanej po francusku antologii poezji Warmii i Mazur z podpisami autorów wierszy. Firma Michelin wsparła zakup tej antologii dla olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz dla olsztyńskich szkół z językiem francuskim.

Frédéric Billet ma 61 lat. Jest absolwentem uniwersytetów w Montpellier oraz paryskiej Sorbony, na której zdobył tytuł doktora nauk slawistycznych. Jest też absolwentem Akademii Wojskowej Saint-Cyr Coëtquidan. Zajmował liczne stanowiska w administracji państwowej. Jako dyplomata pracował między innymi w Moskwie, Tallinie i Wiedniu. Jest Kawalerem Orderu Legii Honorowej. Frédéric Billet jest poliglotą – zna język polski, angielski, rosyjski, estoński, turecki i arabski (dialekt Magrebu).

ŹródłoMichelin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...