fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zielony festiwal testem dla wolontariuszy

Wiadomości Zielony festiwal testem dla wolontariuszy

W sobotę zakończyła się druga edycja Olsztyn Green Festival – dwudniowej imprezy, w czasie której można było uczestniczyć w licznych zajęciach i warsztatach oraz koncertach. W tym roku pierwszy raz organizację wydarzenia wspomagali także wolontariusze Miasta Olsztyna.

Wolontariusze przeszli szereg szkoleń: na temat wolontariatu, z wiedzy o mieście oraz związanych z funkcjonowaniem Green Festivalu. Na terenie imprezy można było łatwo ich rozpoznać – byli ubrani w koszulki z logo Wolontariusz Miasta Olsztyna, czapeczki Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel, mieli też przy sobie identyfikatory.

Przez dwa dni szesnastu wolontariuszy pomagało w obsłudze zarówno widzów, jak i artystów występujących na dwóch festiwalowych scenach. Część wolontariuszy pracowała przy wymianie biletów na opaski uprawniające do wejścia na teren imprezy, inni zostali umieszczeni w garderobach artystów.

Praca nie była lekka, ale wolontariusze zdobyli dzięki niej cenne doświadczenie wspomagania tak dużej imprezy, mogli się zapoznać z różnymi aspektami jej organizacji – mówi asystentka prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych, Dorota d`Aystetten. – Po zakończonej pracy sami uczestniczyli w koncertach i innych atrakcjach festiwalu. Miasto zyskało grupę oddanych obywateli, którzy z dumą nosili logo „Wolontariusz Miasta Olsztyna”, a organizatorzy festiwalu dostali realną pomoc przy tak wielkiej imprezie.

Wolontariusze Miasta Olsztyna przygotowują się już także do wspomagania turnieju Pucharu Świata w siatkówce plażowej, czyli Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 (25-30.08).

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: