Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
7 C
Olsztyn
środa, 19 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Zielony festiwal testem dla wolontariuszy

reklama

W sobotę zakończyła się druga edycja Olsztyn Green Festival – dwudniowej imprezy, w czasie której można było uczestniczyć w licznych zajęciach i warsztatach oraz koncertach. W tym roku pierwszy raz organizację wydarzenia wspomagali także wolontariusze Miasta Olsztyna.

Wolontariusze przeszli szereg szkoleń: na temat wolontariatu, z wiedzy o mieście oraz związanych z funkcjonowaniem Green Festivalu. Na terenie imprezy można było łatwo ich rozpoznać – byli ubrani w koszulki z logo Wolontariusz Miasta Olsztyna, czapeczki Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Ukiel, mieli też przy sobie identyfikatory.

Przez dwa dni szesnastu wolontariuszy pomagało w obsłudze zarówno widzów, jak i artystów występujących na dwóch festiwalowych scenach. Część wolontariuszy pracowała przy wymianie biletów na opaski uprawniające do wejścia na teren imprezy, inni zostali umieszczeni w garderobach artystów.

reklama

Praca nie była lekka, ale wolontariusze zdobyli dzięki niej cenne doświadczenie wspomagania tak dużej imprezy, mogli się zapoznać z różnymi aspektami jej organizacji – mówi asystentka prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych, Dorota d`Aystetten. – Po zakończonej pracy sami uczestniczyli w koncertach i innych atrakcjach festiwalu. Miasto zyskało grupę oddanych obywateli, którzy z dumą nosili logo „Wolontariusz Miasta Olsztyna”, a organizatorzy festiwalu dostali realną pomoc przy tak wielkiej imprezie.

Wolontariusze Miasta Olsztyna przygotowują się już także do wspomagania turnieju Pucharu Świata w siatkówce plażowej, czyli Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 (25-30.08).

reklama

luty, 2020

22LUT19:30Waldemar Malicki • Olsztyn • 22.02.2020

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X