8 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

90-letnia kobieta potrącona na pasach gdy szła do kościoła na poranną mszę

Olsztyn90-letnia kobieta potrącona na pasach gdy szła do kościoła na poranną mszę

W ostatnich dniach doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. Do większości tych zdarzeń dochodzi na oznakowanych przejściach dla pieszych, w miejscach, w których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Tym razem na przejściu dla pieszych w Olsztynie na ul. Wyszyńskiego została potrącona 90-letnia kobieta. Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

reklama

Dziś (04.12) kilka minut przed godziną 06:00 na ul. Wyszyńskiego (skrzyżowanie z ul. Żołnierską) w Olsztynie na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 90-letniej kobiety. Według świadka zdarzenia starsza pani szła na poranną mszę do pobliskiego kościoła. Sprawcą potrącenia jest 60-letni kierowca osobowej mazdy, który ominął auto znajdujące się po jego prawej stronie, którego kierowca zatrzymał się w celu umożliwienia przejścia po pasach osobie pieszej. Poszkodowana kobieta natychmiast trafiła pod opiekę lekarzy – na szczęście nie doznała ona poważnych obrażeń.

W tym przypadku, choć wyglądało to poważnie, poszkodowana piesza wyszła ze zdarzenia jedynie z ogólnymi potłuczeniami. Policjanci po raz kolejny przypominają, że rejon przejścia dla pieszych to miejsce, w którym zarówno kierowcy jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. 90-latka należąca do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego mogła za błędy kierowcy zapłacić najwyższą cenę. Pracujący na miejscu zdarzenia nie mieli wątpliwości co do sprawcy w związku z czym zdecydowali o tym, aby zatrzymać 60-letniemu kierowcy mazdy prawo jazdy.

reklama

90-letnia kobieta potrącona na pasach gdy szła do kościoła na poranną mszę

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pojezierze żądzi
5 grudnia 2019 11:53

hahaha Full wypasiony komentarz

Olsztyniak
5 grudnia 2019 11:13

Brak wyobraźni wyprzedzać przed przejsciem dla pieszych. Wczoraj na obrońców tubruku mialem podobna sytuacje kierowca z osobowki wyprzedzil pojazd ustępujący pierwszeństwa pieszemu na przejsciu, a za nim kierowca z firmy Aldo zestawem to samo. Malo brakowalo do tragedi.

Polecane