Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Wyjazd integracyjny dla pracowników – jak go zorganizować?

reklama

Nastały czasy pracownika. Role się odwróciły – praca jest, ale brakuje chętnych. Firmy muszą bardziej niż kiedykolwiek starać się o pozyskanie, a następnie zatrzymanie specjalistów. Umowa o pracę i pensja na poziomie średniej krajowej to już za mało. Głównym sposobem radzenia sobie z tą sytuacją jest zapewnianie pracownikom bonusów – niekoniecznie materialnych. Jedną z najciekawszych inicjatyw są wyjazdy integracyjne. Dobrze zorganizowane potrafią przynieść korzyść nie tylko zespołowi, ale także całej firmie.

Jechać czy nie? 

Integracja poza godzinami pracy pozwala budować relacje, zwiększać motywację i pozytywnie wpływać na kooperację w zespole. Wszystko to przekłada się z kolei na atmosferę i realizację projektów w ujęciu długofalowym. Wyjazd firmowy to doskonała okazja na poznanie współpracowników i ich potrzeb, oraz swobodne rozmowy bez korporacyjnego sznytu. Może być nastawiony na relaks i rozrywkę, albo częściowo pełnić także funkcję wyjazdu szkoleniowego. Bez względu na formułę i harmonogram, jest z pewnością dobrym krokiem wizerunkowym, ale i dylematem organizacyjnym.

reklama

Po pierwsze: czas 

Jak bez stresu zaplanować wyjazd integracyjny? Przede wszystkim w odpowiednim momencie. Zakończony i oddany projekt to dobry czas na świętowanie i naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami. Z kolei nienajlepszym terminem jest okres wzmożonej aktywności w firmie, a także wakacje – a więc i urlopy. Pod względem ekonomicznym, warto rozważyć wyjazd poza sezonem, kiedy ceny noclegów są niższe. W przypadku większej liczby osób oraz konieczności znalezienia szkoleniowca, należy obowiązkowo zarezerwować termin wyjazdu ze stosownym wyprzedzeniem.

Po drugie: miejsce

Aktualnie największą popularnością cieszą się obiekty zlokalizowane z dala od miejskiego zgiełku – na terenach podmiejskich, wiejskich i leśnych. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w okolicach dzikiej przyrody pozwala nie tylko na ukojenie nerwów, ale także zaaranżowanie ciekawych atrakcji plenerowych – paintballa, spływu kajakowego, jazdy na quadach czy rajdu rowerowego. Sam rodzaj obiektu należy dostosować do budżetu firmy i charakteru wydarzenia, oraz uwzględnić towarzyszące mu konferencje czy warsztaty. Ważnymi kryteriami może okazać się odpowiednio wyposażona sala z rzutnikiem, szybki dostęp do Internetu oraz kwestia wyżywienia.

Po trzecie: środek transportu

W przypadku miejsca noclegu położonego poza miastem – a nawet krajem – najlepiej zdecydować się transport zorganizowany. Najważniejszą informacją w tym przypadku jest liczba pasażerów. Dla kilkudziesięcioosobowej grupy optymalnym rozwiązaniem jest wynajem autokaru. Z kolei dla kilku lub kilkunastu osób warto zarezerwować vana lub busa z profesjonalnym kierowcą. To opcja bardzo komfortowa i z pewnością bezpieczniejsza niż dojazd we własnym zakresie. Z kompleksowych usług transportowych warto skorzystać również w przypadku wyjazdów integracyjnych o bardziej prestiżowym charakterze, a także nastawionych na daleką podróż. Wówczas nowoczesna, bezawaryjna i doskonale wyposażona flota to nie kaprys, lecz konieczność!

Partnerem artykułu jest ekspert w zakresie licencjonowanego przewozu osób i właściciel serwisu https://ccars.pl/.

 

reklama

grudzień, 2019

24GRU(GRU 24)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X