fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wyjazd integracyjny dla pracowników – jak go zorganizować?

Nastały czasy pracownika. Role się odwróciły – praca jest, ale brakuje chętnych. Firmy muszą bardziej niż kiedykolwiek starać się o pozyskanie, a następnie zatrzymanie specjalistów. Umowa o pracę i pensja na poziomie średniej krajowej to już za mało. Głównym sposobem radzenia sobie z tą sytuacją jest zapewnianie pracownikom bonusów – niekoniecznie materialnych. Jedną z najciekawszych inicjatyw są wyjazdy integracyjne. Dobrze zorganizowane potrafią przynieść korzyść nie tylko zespołowi, ale także całej firmie.

Jechać czy nie? 

Integracja poza godzinami pracy pozwala budować relacje, zwiększać motywację i pozytywnie wpływać na kooperację w zespole. Wszystko to przekłada się z kolei na atmosferę i realizację projektów w ujęciu długofalowym. Wyjazd firmowy to doskonała okazja na poznanie współpracowników i ich potrzeb, oraz swobodne rozmowy bez korporacyjnego sznytu. Może być nastawiony na relaks i rozrywkę, albo częściowo pełnić także funkcję wyjazdu szkoleniowego. Bez względu na formułę i harmonogram, jest z pewnością dobrym krokiem wizerunkowym, ale i dylematem organizacyjnym.

Po pierwsze: czas 

Jak bez stresu zaplanować wyjazd integracyjny? Przede wszystkim w odpowiednim momencie. Zakończony i oddany projekt to dobry czas na świętowanie i naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami. Z kolei nienajlepszym terminem jest okres wzmożonej aktywności w firmie, a także wakacje – a więc i urlopy. Pod względem ekonomicznym, warto rozważyć wyjazd poza sezonem, kiedy ceny noclegów są niższe. W przypadku większej liczby osób oraz konieczności znalezienia szkoleniowca, należy obowiązkowo zarezerwować termin wyjazdu ze stosownym wyprzedzeniem.

Po drugie: miejsce

Aktualnie największą popularnością cieszą się obiekty zlokalizowane z dala od miejskiego zgiełku – na terenach podmiejskich, wiejskich i leśnych. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w okolicach dzikiej przyrody pozwala nie tylko na ukojenie nerwów, ale także zaaranżowanie ciekawych atrakcji plenerowych – paintballa, spływu kajakowego, jazdy na quadach czy rajdu rowerowego. Sam rodzaj obiektu należy dostosować do budżetu firmy i charakteru wydarzenia, oraz uwzględnić towarzyszące mu konferencje czy warsztaty. Ważnymi kryteriami może okazać się odpowiednio wyposażona sala z rzutnikiem, szybki dostęp do Internetu oraz kwestia wyżywienia.

Po trzecie: środek transportu

W przypadku miejsca noclegu położonego poza miastem – a nawet krajem – najlepiej zdecydować się transport zorganizowany. Najważniejszą informacją w tym przypadku jest liczba pasażerów. Dla kilkudziesięcioosobowej grupy optymalnym rozwiązaniem jest wynajem autokaru. Z kolei dla kilku lub kilkunastu osób warto zarezerwować vana lub busa z profesjonalnym kierowcą. To opcja bardzo komfortowa i z pewnością bezpieczniejsza niż dojazd we własnym zakresie. Z kompleksowych usług transportowych warto skorzystać również w przypadku wyjazdów integracyjnych o bardziej prestiżowym charakterze, a także nastawionych na daleką podróż. Wówczas nowoczesna, bezawaryjna i doskonale wyposażona flota to nie kaprys, lecz konieczność!

Partnerem artykułu jest ekspert w zakresie licencjonowanego przewozu osób i właściciel serwisu https://ccars.pl/.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...