fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policja zajmie się grobem Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie

Policja z Giżycka przez 30 dni będzie sprawdzać zawiadomienie o niezgodnym z prawem pochówku Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie na Mazurach – poinformowała rzecznik prasowa giżyckiej policji. Dodała, że w przypadku wszczęcia postępowania policja ma rok na wyjaśnienie sprawy.

„Przez 30 dni będziemy prowadzić czynności wyjaśniające w tej sprawie” – podała oficer prasowa policji w Giżycku Iwona Chruścicka. Dodała, że jeśli po tym czasie zapadnie decyzja o prowadzeniu czynności policja na wyjaśnienie sprawy będzie miała rok.

Chruścicka dodała, że policja będzie sprawdzać, czy w związku z pochówkiem Piotra Woźniaka-Staraka na terenie prywatnej posesji w miejscowości Fuleda doszło do złamania przepisów ustawy o cmentarzach. Ustawa ta stanowi bowiem, że pochówku w Polsce można dokonywać wyłącznie na cmentarzach. Za złamanie tego przepisu grozi kara grzywny.

Postępowanie policji to pokłosie zawiadomienia wójta gminy Giżycko i giżyckiego sanepidu ws. pochówku Woźniaka-Staraka. W ocenie obu zawiadamiających, którzy opierali się na opinii inspektora nadzoru budowlanego, pochówku dokonano z naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa.

W nocy 18 sierpnia br. producent filmowy Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Nurkowie odnaleźli ciało 22 sierpnia. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która bada okoliczności zdarzenia, podała, że przyczyną zgonu producenta była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej”.

Prokuratura ujawniła też, że badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

Decyzją rodziny Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie posiadłości rodzinnej w Fuledzie w gminie Giżycko. Gdy rodzina ujawniła zamiar pochówku na prywatnej posesji, Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że rodzina nie dostała na to zezwolenia.

Z dotychczasowych ustaleń w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka wynika, że w nocy producent filmowy pływał motorówką z 27-letnią kobietą. Podczas manewru skrętu obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Przez pięć dni powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni – wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą.

Piotr Woźniak-Starak był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. „Sztukę kochania” w reż. Marii Sadowskiej oraz „Ukrytą grę” Łukasza Kośmickiego.

ŹródłoPAP

23 KOMENTARZE

  • A co tu komentować jak było to do przewidzenia … wymajstrowane przy twarzy tak,ze już nie wiesz czy to Agniesia czy jej teściowa, mąż jej dużo siły zostawił a ona będzie magnolie sadzić na ig… mnie to raczej dziwi ,ze dalej mieszka w tej willi w Konstancinie i nosi nazwisko po mężu – może jednak teściowie nie tacy źli jak ich malują ?? 😉

  • Wdowa roku już lata po śniadaniowkach i promuje film i siebie udając zraniona zadumana wdowę z coraz to nowsza twarzą spod skalpera przez co zaczyna przypominać swoją teściową.

   14
 1. Szkoda chłopa ale poniekąd zginął na własne życzenie , zapudrowal noska popił drogim alkoholem , gdzie byli bracia i siostry , gdzie była żonka ? Był szalony nie pani Szulim był nieodpowiedzialny i dlatego nie wyszło mu z bahleda i klimas one chciały stabilnego męża …. Nie miał 20 lat był dojrzałym facetem więc świętym nie był nie wspomnę o jego laskach na bokach

  39
  3
 2. CYTAT „Najliczniejszą grupą osób pozbawionych prawa do spoczynku w poświeconej ziemi byli przestępcy. Wykluczenie spośród owieczek bożych bywało co prawda uzasadnione, jeśli delikwent odmawiał skruchy, ale w praktyce każdy, kogo skazano na karę śmierci mógł zapomnieć o godnym pochówku. ….Zwłoki tych nieszczęśników albo grzebano, albo po prostu porzucano koło miejsca egzekucji, które często służyło jednocześnie za lokalne wysypisko. W mniejszych miejscowościach, nieposiadających własnej „Góry Szubienicznej”, przestępcy mieli więcej „szczęścia”, gdyż ich szczątki zakopywano „tylko” za murem parafialnego cmentarza. ” ZNAJĄC HISTORIĘ, TRADYCJĘ – NIGDY W ŻYCIU NIKOGO Z MOICH BLISKICH NIE ZAGRZEBAŁABYM POZA CMENTARZEM.

  19
  4
 3. Komentarzy mało, bo strach pisać… Jeszcze z powodu wyrzutów sumienia człowiek powieści się na leżąco, albo żeby nie gadać wyskoczy z okna szpitala…

  25
  3
 4. Dadzą mandat i prywatny cmentarz nabierze mocy prawnej? Ciekawe czy zwykli Kowalscy będą mogli się na swoich polach grzebać? Może zrobią wyjątek dla tych co posiadają linię brzegową jeziora?

  32
  4
    • Nie ale znam przynajmniej dwóch którzy posiadają swoje dworki które są ogromne… i nie widzę przeciwwskazań żeby grzebali tam swoich bliskich, kwestie religijne pominę bo to sprawa indywidualna.

     3
     1
     • Kwestie religijne jak najbardziej są sprawą indywidualną, dlatego mamy w Polsce cmentarze parafialne i komunalne. Prawo reguluje sprawę pochówku zwłok a nie widzimisię rodziny. Jak widać tutaj policja nie reagowała na nocne pływanie motorówką po jeziorze, tak samo łeb ukręcą nielegalnie pochowanym zwłokom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...