fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Były wojewoda Marian P. po pijaku uderzył autem w drzewo


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Wczoraj (01.10) policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który rozbił samochód od drzewo. Prokuratura w Olecku prowadzi dochodzenie w tej sprawie. 

We wrotek po godzinie 15 policja w Gołdapi dostała wezwanie o nietrzeźwym kierowcy. – Po przyjechaniu funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia okazało się, że 64-letni mieszkaniec Gołdapi uderzył autem w drzewo. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu we krwi. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony z aresztu, a sprawa skierowana będzie do sądu – poinformowała TKO sierż. szt. Anna Barszczewska z gołdapskiej policji.

Jak udało nam się ustalić zatrzymanym mężczyzną jest były Wojewoda Warmińsko-Mazurski, a obecnie radny Gołdapi Marian P.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o innej wersji wydarzeń. P. miał jechać przez miasto pijany. Zauważyła to postronna osoba, która wezwała policję. Ta namierzyła pojazd, ale kierowca nie chciał się zatrzymać. Uciekając uderzył w drzewo, po czym wyskoczył z samochodu i schował się w krzakach. Tam odnaleźli byłego wojewodę stróże prawa.

Były wojewoda to polski samorządowiec. Jak możemy przeczytać na Wikipedii w 1979 został kierownikiem zakładu w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gołdapi. Od 1986 kierował Rejonowym Ośrodkiem Działania w Komitecie Wojewódzkim Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w Suwałkach. Członkiem ZSL był do rozwiązania partii w 1990, następnie przystąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1998–2007 pełnił funkcję wiceburmistrza Gołdapi. 29 listopada 2007 został powołany na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego. 12 grudnia 2011 premier Donald Tusk ponownie powierzył mu funkcję wojewody. W grudniu 2014 nie zdecydował się na objęcie zwolnionego mandatu posła. 8 grudnia 2015 zakończył sprawowanie urzędu wojewody. We wrześniu 2016 został doradcą marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, a w grudniu 2017 objął stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,, które zajmował do lipca 2018. Został następnie dyrektorem Zakładu Przyrodoleczniczego komunalnej spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi.

4 KOMENTARZE

  1. Jestem pełen podziwu dla Waszego portalu. Nie trzęsiecie portkami, by coś rzetelnie opisać, bez ogródek piszecie jak było, bardzo, ale to bardzo chciałbym Wam za to podziękować!!! Od czasu wypadku na Kisajnie jestem waszym stałym czytelnikiem. Gazetka olsztyńska się chowa. Tak trzymać!

  2. Jak policja szybko w Olsztynie reaguje na zgłoszenie o pijaku… Tylko do Kisajno nigdy dojechać nie mogli… Marian to taki dobry chłopak oraz przykladny mąż i ojciec – siedział w krzakach po pijaku, ale ubrany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs