fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kandydat na Senatora z Olsztyna zatrzymany przez policję. Ma być doprowadzony do prokuratury i usłyszeć zarzuty


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Kontrowersyjny polityk sam określa się jako „naczelny antysemita RP”. Leszek Bubel na początku września ogłosił, że kandyduje do Senatu RP z okręgu olsztyńskiego. 

Jest oskarżany przez różne środowiska o szerzenie rasizmu, antysemityzmu, znieważanie religii. Działacz był wielokrotnie pozywany do sądu za swoje kontrowersyjne publikacje nt. Żydów i narodu żydowskiego.

Rywalami Bubla w Olsztynie w walce o mandat senatora są Andrzej Maciejewski (KW Prawica), Jarosław Słoma (Koalicja Obywatelska) i Lidia Staroń, która jest kandydatką niezależną.

Leszek Bubel złożył wymagane podpisy (2 tys.) i został zarejestrowany jako pierwszy w okręgu olsztyński. Jak podała „Gazeta Wyborcza”, wedle nieoficjalnych doniesień za kandydaturą Bubla miałoby stać lobby spółdzielcze. Jak sugeruje dziennik, Bubel miałby utrudnić kampanię senator Lidii Staroń, która od lat pomaga spółdzielcom. Olsztyn jest jedynym okręgiem w Polsce, w którym PiS nie wystawił własnego kandydata na senatora.

Dziś (18.09) Leszek Bubel o godzinie 15:00 w centrum Olsztyna planował konferencję prasową poświęconą kampanii wyborczej. Jak się jednak okazuje może nie wziąć w niej udziału, bo około południa został zatrzymany przez policję i doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury. Rano o godz. 8.30 był na sprawie sądowej jednej z olsztynianek, którą wspierał. To własnie spod jej domu go zabrano. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie: – Pan Leszek B. został zatrzymany dzisiaj i będzie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie celem ogłoszenia zarzutów przesłuchania go w charakterze podejrzanego i zastosowania środków zapobiegawczych. 

Nie wiadomo jednak czy dojdzie dzisiaj do tych czynności. Ze źródeł zbliżonych do śledczych, Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że zarzuty dotyczą zniesławienia i znieważenia, a sprawa sięga 2017 roku.

Leszek Bubel to wydawca antysemickich pisemek. Wydaje m.in. takie tyruły, jak: „Tylko Polska”, „Polonia. Pismo Patriotyczne”, „Miesięcznik Narodowy”, „Kwartalnik Narodowy”, „Super Detektyw”, „Supertygrys”, „Tajemnice Świata”, „Samoobrona. Gazeta Ogólnopolska”, „ABC Humoru”, „Szybki Kontakt”, „Ściśle Tajne” oraz „Poradnik Turystyczny”. W latach 1991-1993 był posłem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs