Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
niedziela, 23 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Botoks i leczenie nadpotliwości – jak nie dać plamy?

reklama

Każdy człowiek się poci. Często jednak da się temu zaradzić za pomocą chociażby dezodorantów czy przewiewnych ubrań. Przy nadpotliwości sklepowe rozwiązania nie pomogą. Nieestetyczne plamy pod pachami, zroszone potem czoło i wiecznie wilgotne dłonie, powodują silny dyskomfort i zakłopotanie. Towarzyszy temu także nieprzyjemny zapach, który również odbiera pewność siebie. Sprawdź jak z pomocą botoksu pomagają lekarze z smile.expert!

Skąd bierze się pot? Dlaczego się pocimy?

Pot wydzielany jest przez gruczoły potowe. Przy codziennych czynnościach Nasz organizm wydziela jedynie jego niewielką ilość. Intensywność rośnie przy zwiększonej temperaturze powietrza, a także w trakcie choroby. Substancja ta głównie składa się z wody, bo aż w 98% i ma specyficzny zapach. Czy to źle, że się pocimy? Oczywiście, że nie. Dzięki temu zachodzi termoregulacja, a z Naszego organizmu usuwane są niepotrzebne substancje. Trzeba skupić się na leczeniu nadpotliwości gdy proces ten przeszkadza w codziennym życiu. Botoks zmniejsza uwalnianie się potu nawet o 87%. Porozmawiaj ze specjalistami z smile expert we Wrocławiu i zawalcz o swoją wygodę!

Czy trzeba bać się botoksu?

Toksyna botulinowa, znana również jako botoks, wykorzystywana jest w medycynie estetycznej. Głównie używany jest w przypadku walki ze zmarszczkami, rozluźniania mięśni twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu oraz leczeniu nadpotliwości. Botoks jest w pełni bezpieczny, jeśli lekarz odpowiednio go podaje. Nie występują skutki uboczne, a nawet jeśli to są one chwilowe. Zabieg z użyciem botoksu nie wymaga rekonwalescencji. Toksyna botulinowa podawana jest przez strzykawkę o bardzo cienkiej igle. Dawkowany przez oczyszczoną i odtłuszczoną skórę, botoks trafia i działa w konkretnych, wybranych przez lekarza miejscach.

Jak toksyna botulinowa wpływa na nadpotliwość?

reklama

 

Botoks jest bardzo skuteczny w leczeniu nadpotliwości jeśli chodzi o objawy, ale nie likwiduje przyczyn choroby. W jaki sposób działa? Oddziałuje tylko na obszar mięśni, w którym została wstrzyknięta toksyna botulinowa. Zabieg trwa tylko kilka minut. Botoks sprawia, że gruczoły potowe nie wydzielają w konkretnych miejscach nowych dawek potu. Zablokowane są wtedy konkretne zakończenia nerwowe. Przy podawaniu botoksu nie jest konieczna narkoza, lecz jeśli pacjent tego wymaga, można skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Pierwsze efekty działania botoksu są widoczne po ok. tygodniu i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Do przeciwwskazań natomiast należą nadwrażliwość na toksynę botulinową, stale przyjmowane antybiotyki, niewyleczone infekcje, choroby mięśni, alergie, ciąża i okres karmienia, zaburzenia krzepnięcia, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, nadciśnienie i choroby serca. Przed zabiegiem z użyciem botoksu najbezpieczniej skonsultować się z lekarzem np. w klinice smile expert we Wrocławiu.

Co zrobić przed zabiegiem?

Proces przygotowawczy nie jest długi ani skomplikowany. Warto jednak przestrzegać wytycznych aby botoks działał jak najdłużej i żeby nie wystąpiły żadne działania niepożądane. Należy unikać wszelkich leków, które zatrzymują zlepianie się płytek krwi. W dniu zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jak i tydzień po nim, lepiej nie narażać się na gwałtowne zmiany temperatur. Najlepiej także nie wykonywać czynności wymagających dużego wysiłku, gdy botoks ma być podany oraz w ciągu następnych 2 dni. Wtedy każdy może przez na pewno wiele miesięcy pozbyć się nadpotliwości dłoni, czoła i pach.

reklama

luty, 2020

23LUT09:00Terapia ręki plus w Olsztynie od 21 do 23 lutego 2020

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X