fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zmiany w komunikacji od września


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym – tradycyjnie już – wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy. Nowości wejdą w życie 1 września (niedziela).

Jedną z najważniejszych zmian będzie powrót do rozkładu jazdy oznaczonego jako „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”. Poza tym linia nr 307 będzie działać tylko w weekendy.

– Od 1 września korekt rozkładu doczeka się część linii – zapowiada Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Dotyczyć to będzie linii 116 wyłącznie w kursach do Centrum Kształcenia Zawodowego, a w przypadku linii 126 skrócone zostaną pojedyncze kursy wieczorem do pętli „Jagiellońska-Szpital”. Do przesunięcia godzin odjazdów kursów z przystanków początkowych w rozkładach jazdy dojdzie w przypadku linii 114, 124, 304.

Dodatkowo linie autobusowe 103 i 130 we wrześniu, podczas letnich wakacji szkołach wyższych, będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy. Natomiast dla linii 105 w kursach do i z miejscowości Klewki uruchomione zostaną nowe przystanku – „Piękna Góra” – funkcjonujące jako warunkowe („na żądanie”).

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Linia tramwajowa 3 wznowi funkcjonowanie w pełnym wymiarze (przez cały dzień w dni robocze, soboty oraz niedziele i święta) od dnia 28 września. Poza tym 1 października na trasy wyjadą autobusy linii 302, 303, 305 i 309.

[rozkłady jazdy: 105 | 114 | 116 | 124 | 126 | 304]

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs