17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Pasławska i Ziejewski “jedynkami” PSL-KP w wyborach

WiadomościPasławska i Ziejewski "jedynkami" PSL-KP w wyborach

Posłanka Urszula Pasławska w okręgu olsztyńskim i Zbigniew Ziejewski w okręgu elbląskim mają być “jedynkami” komitetu PSL-Koalicja Polska na listach wyborczych do Sejmu – poinformowano w środę podczas wojewódzkiej konwencji wyborczej na Warmii i Mazurach.

reklama

O tym, że Pasławska będzie otwierać listę PSL-KP do Sejmu w okręgu nr 35 (Olsztyn), a Ziejewski w okręgu nr 34 (Elbląg) poinformował szef regionalnych struktur PSL na Warmii i Mazurach Gustaw Marek Brzezin, podczas wojewódzkiej konwencji wyborczej, która odbyła się w środę wieczorem w Olsztynie. “Mogę oficjalnie powiedzieć, że w obu tych okręgach domykamy listy i mamy liderów tych list” – stwierdził.

Według Brzezina na listach znajdą się zarówno doświadczeni działacze, w tym byli parlamentarzyści, jak i osoby debiutujące w wyborach do Sejmu. Zapowiedział, że będą na nich przedstawiciele ruchu Kukiz’15, a także samorządowcy i osoby znane z aktywności społecznej.

reklama

Wiceprezes PSL, poseł Urszula Pasławska – przedstawiając “drużynę” w okręgu olsztyńskim – zaznaczyła, że na razie została ustalona jedynie kolejność miejsc pierwszej piątki. Według niej z drugiej pozycji wystartuje historyk Henryk Falkowski z Kukiz’15. Kolejni mają być działacze PSL: radna sejmiku Wioletta Śląska-Zyśk, wójt Wydmin Radosław Król i Sylwia Jaskulska z zarządu województwa.

Na dalszych miejscach mają się znaleźć: Stanisław Trzaskowski, Andrzej Kurzątkowski, Agnieszka Szałko, Emilia Urbanowicz, Marcin Piwowarczyk, Jarosław Andrzejewski, Mateusz Sieroński, Iwona Kropiwnicka, Mirosław Stegienko i Krzysztof Hećman.

Lider listy PSL-KP w okręgu elbląskim, b. starosta nowomiejski Zbigniew Ziejewski powiedział, że znajdzie się na niej “chyba najbardziej zasłużony człowiek w ruchu ludowym” b. poseł ośmiu kadencji i b. minister środowiska Stanisław Żelichowski, a także były wiceminister kultury, obecnie dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Piotr Żuchowski.

reklama

Zaznaczył, że nie ustalono jeszcze kolejności nazwisk na elbląskiej liście. Dodał, że jest na niej miejsce dla przedstawiciela Kukiz’15, ale decyzja o tym, kto to będzie ma zapaść na szczeblu centralnym.

Wśród kandydatów w okręgu nr 34 do Sejmu z listy PSL-KP ma znaleźć się Paweł Szakiewicz – uczestnik telewizyjnego programu “Rolnik szuka żony” i gminny radny z Braniewa. Kandydować mają również: Małgorzata Sowicka, Edward Pietrulewicz, Monika Marchalewska, Andrzej Wiśniewski, Ryszard Jurkiewicz, Katarzyna Granacka, Aneta Kądziołka, Marcin Ślęzak, Dorota Wąsik, Robert Rozmysłowicz, Robert Huszcza i Krzysztof Groblewski.

W poprzednich wyborach do Sejmu w 2015 r. w okręgu olsztyńskim PSL i KWW Kukiz’15 zdobyły po jednym mandacie, natomiast w okręgu elbląskim mandat poselski uzyskał jedynie przedstawiciel KWW Kukiz’15.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Biskupiec bez psl lubię
28 października 2019 23:00

Słyszałam, że ludzie zapominają o rocznicach ślubu. Ale Debata i Redakor Socha udowadniają, że tak znana posłanka chyba zapomniała, że ślub brała/nie brała/ kłamała/czy nie kłamała.

Kaśka z Biskupca
15 sierpnia 2019 16:51

Idź do piekła babo wściekła!

Polecane