reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

40-latek umawiał się z 12-latką. Ma już za sobą wyrok

Elbląg40-latek umawiał się z 12-latką. Ma już za sobą wyrok

Policjanci zapukali do niego o 6 rano.

Policjanci zatrzymali w Elblągu 40-letniego mężczyznę podejrzanego o nakłanianie 12-letniej dziewczynki do obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych. Zatrzymanie przeprowadzono na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście.

reklama

* wideo

Internetowy kontakt 40-latka z 12-letnią dziewczynką

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, 40-letni mieszkaniec Elbląga kontaktował się z 12-letnią dziewczynką za pośrednictwem internetu. W trakcie rozmów dziecko poinformowało mężczyznę o swoim wieku oraz o tym, do której klasy uczęszcza. Pomimo tej wiedzy podejrzany nie zaprzestał kontaktu i nalegał na spotkanie o charakterze seksualnym.

reklama

Zatrzymanie mężczyzny w Elblągu przeprowadzone o godzinie 6:00

Działania realizowali funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Zatrzymanie zaplanowano na wczesne godziny poranne. Punktualnie o godzinie 6:00 policjanci zapukali do drzwi mieszkania 40-letniego mężczyzny w Elblągu i dokonali jego zatrzymania. Zatrzymany został przewieziony do policyjnej celi.

Przeszukanie mieszkania i zabezpieczenie sprzętu elektronicznego

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny oraz nośniki danych. Jak przekazano w komunikacie, w kilku laptopach brakowało dysków twardych. Mężczyzna tłumaczył, że zajmuje się naprawą sprzętu elektronicznego. Policjanci ujawnili również kartę rowerową należącą do innej osoby nieletniej.

Zarzuty i decyzja sądu o tymczasowym areszcie

Po nocy spędzonej w policyjnej celi 40-letni mieszkaniec Elbląga usłyszał zarzut składania małoletniej poniżej 15. roku życia propozycji obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za zarzucany czyn grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

Jak wynika z ustaleń policji, 40-latek z Elbląga był już wcześniej skazany — rok temu zapadł wobec niego wyrok za utrwalanie treści pornograficznych z udziałem dziecka. Śledczy sprawdzają również, czy mężczyzna posiadał pornografię dziecięcą.

Postępowanie w tej sprawie znajduje się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Jak rozpoznać zagrożenie i gdzie dzieci mogą uzyskać pomoc

Policja apeluje do rodziców i opiekunów, by zwracali szczególną uwagę na internetowe kontakty dzieci, w tym na treści rozmów i osoby, z którymi korespondują. Funkcjonariusze przypominają, że osoby poznane za pośrednictwem komunikatorów mogą podszywać się pod kogoś innego, dlatego nie należy dopuszczać do spotkań z nieznajomymi.

Specjaliści podkreślają, że podstawą ochrony dzieci przed zagrożeniami w internecie jest stała rozmowa i zainteresowanie tym, z kim i w jaki sposób dziecko kontaktuje się online. Warto uczyć najmłodszych, by nie udostępniali swoich danych, zdjęć ani informacji o miejscu zamieszkania osobom poznanym w sieci oraz by zawsze zgłaszali dorosłym sytuacje, które wzbudzają ich niepokój. Pomoc można uzyskać także poza domem – dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnej i anonimowej infolinii 116 111 prowadzonej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, a rodzice z telefonu zaufania 800 100 100. W przypadkach podejrzenia przestępstwa policja apeluje o jak najszybsze zgłaszanie takich sytuacji odpowiednim służbom.

źródło: srodmiescie.policja.gov.pl

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak otrzymać kredyt studencki?

Jak wygląda procedura uzyskania kredytu studenckiego?

Czarter jachtów na Mazurach 2026 – ile kosztuje komfortowy rejs?

Czarter mazury – ile kosztuje tydzień na jachcie?

Kizo ponownie wystąpi nad Jeziorem Kortowskim!

Kizo, czyli popularny raper i autor tekstów, rozkręci imprezę na Plaży Kortowskiej.

Który środek do demakijażu rzęs jest lepszy: żel, krem czy płyn?

Kremowy zmywacz do makijażu to komfort i maksymalna kontrola.

Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników.
reklama
reklama