Już we wrześniu na plaży miejskiej w Olsztynie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które każdego roku łączy setki osób gotowych pomagać w ruchu. Kilometry Pomocy Michelin powracają, a w tym roku cel jest jeszcze bardziej poruszający. Liczy się każdy przebyty kilometr – rowerem, biegiem czy marszem – bo każdy z nich zamieni się w realną pomoc dla najmłodszych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
Kilometry Pomocy Michelin 2025
W sobotę, 6 września, na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie wystartuje kolejna edycja Kilometrów Pomocy Michelin. Każdy uczestnik, który zdecyduje się przebiec, przejść lub przejechać dowolny dystans, dołoży swoją cegiełkę do zakupu nowoczesnego inkubatora dla Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Wcześniaków. Za każdy pokonany kilometr Michelin przekaże pieniądze na ten cel.
W tym roku do akcji dołączają również żeglarze z Michelin, którzy wypływają swoje kilometry na Jeziorze Ukiel w ramach dedykowanych regat. Wydarzenie nabiera więc jeszcze większego zasięgu i emocjonalnego wymiaru.
Rejestracja już trwa. Liczba miejsc ograniczona
Zapisy do udziału w wydarzeniu rozpoczną się 12 sierpnia i potrwają do 4 września lub do wyczerpania limitów. Pracownicy Michelin Polska mają do dyspozycji specjalną pulę miejsc z wcześniejszym terminem rejestracji. W dniu imprezy będzie można zapisać się jedynie w przypadku wolnych miejsc lub nieodebranych pakietów startowych.
Harmonogram wydarzenia – 6 września 2025 (sobota)
8:00 – Otwarcie Punktu Rejestracji Uczestników (Sala Szkoleniowa CRS Ukiel)
9:30 – Oficjalne otwarcie imprezy na scenie
10:00–11:00 – Przejazd rowerzystów
Pętla: 5,5 km, dystans dowolny w czasie 1 godziny
Limit: 150 osób
Odbiór pakietów do godz. 9:00
11:30–12:00 – Marsz Nordic Walking
Pętla: 1,0 km, dystans dowolny w czasie 30 minut
Limit: 100 osób
Odbiór pakietów do godz. 10:30
12:30–13:30 – Bieg dorosłych (16+)
Pętla: 1,6 km, dystans dowolny w czasie 1 godziny
Limit: 450 osób
Odbiór pakietów do godz. 11:30
14:00–14:30 – Bieg młodzieży (10–15 lat)
Pętla: 1,0 km, dystans dowolny w czasie 30 minut
Limit: 100 osób
Odbiór pakietów do godz. 13:00
15:00–15:15 – Bieg dzieci (5–9 lat)
Pętla: 0,5 km (1 okrążenie)
Limit: 150 osób
Odbiór pakietów do godz. 14:00
15:30 – Finał na scenie – ogłoszenie wyników akcji charytatywno-sportowej