fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Detonacja niewybuchu. Nie żyje 61-latek

reklama

Mężczyzna, wykonując prace na polu, najechał cięgnikiem na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Na miejscu nieszczęśliwego wypadku pracowali policyjni pirotechnicy i saperzy. 

W środę około godz. 18.30 dyspozytor Pogotowia Ratunkowego w Gołdapi poinformował oficera dyżurnego miejscowej policji o eksplozji ciągnika rolniczego w miejscowości Piękne Łąki (gm. Gołdap). Ustalono, że traktorzysta, wykonując prace przy niwelacji gruntu wokół stawu, najprawdopodobniej najechał na niewybuch z czasów II wojny światowej, w wyniku czego doszło do detonacji. 61-letni poszkodowany z licznymi obrażeniami ciała zabrany został do szpitala w Ełku. Niestety, zmarł.

Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu przeprowadzone były niezbędne czynności, teren został odpowiednio zabezpieczony. Następnego ranka wznowiono oględziny miejsca zdarzenia przy udziale specjalistycznej grupy saperskiej jednostki wojskowej z Giżycka i pirotechników z KWP Olsztyn i znaleziono kolejny niewybuch – pocisk moździerzowy.

reklama

Wstępnie ustalono, że doszło do detonacji pocisku moździerzowego w wyniku najechania na niego ciągnikiem – precyzuje Komenda Wojewódzka Policji. – Czynności wykonywane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku są prowadzone w kierunku art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.  

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: