fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Olsztyński zespół zbiera fundusze na nową płytę

OlsztynOlsztyński zespół zbiera fundusze na nową płytę

Muzycy znanej grupy Shannon proszą swoich fanów i miłośników muzyki folkowej o wsparcie finansowe, dzięki któremu będą mogli zrealizować swój nowy projekt. 

reklama

Powstający “Crowded house” będzie już dziewiątym albumem w dorobku zespołu z Olsztyna. Nie jest jednak pewna jego przyszłość – kontynuacja prac wymaga bowiem sporych nakładów finansowych.

Niemal wszystkie wydawnictwa, jakie do tej pory ukazały się pod szyldem zespołu Shannon, były w całości naszym własnym dziełem. Od zawartości muzycznej, kompozycji, aranżacji, stylistyki, przez projekty graficzne i estetykę do finansowania produkcji, tłoczni, drukarni i promocji – podkreślają muzycy z grupy Shannon. – “Crowded house” jest pierwszym w historii zespołu przedsięwzięciem, do którego gromadzone są pieniądze od Was – naszych fanów, przyjaciół oraz ludzi obcych.

reklama

Za pośrednictwem portalu odpalprojekt.pl zespół zorganizował publiczną zbiórkę funduszy, która ma pomóc sfinansować nową płytę. Koszt nagrań to około 25 tys. złotych, a wkład własny muzyków to 15 tys. Resztę mają nadzieję uzbierać dzięki hojności fanów – każda wpłata, w zależności od wysokości, będzie nagradzana prezentami.

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie. Przez ponad 20 lat zdążył wyrobić sobie liczną publiczność i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup wykonujących muzykę celtycką nie tylko w Polsce, ale także w Europie i poza jej granicami. Shannon ma na swoim koncie osiem albumów.

reklama

Wesprzeć pracę zespołu nad kolejną płytą można TUTAJ.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?