Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
niedziela, 18 Sierpień, 2019
17.5 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

sierpień, 2019

28SIE12:0022:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

Pokaż więcej wydarzeń

Wypadek w centrum Olsztyna. Nagranie z monitoringu miejskiego [WIDEO]

reklama

Podobno są tacy kierowcy, którzy w obawie przed tzw. lewoskrętem swoją trasę przejazdu planują tak, by ominąć konieczność skręcania w lewo na skrzyżowaniu kolizyjnym.

Nieuwaga i zapomnienie o zasadach poruszania się na takim skrzyżowaniu może doprowadzić do kolizji, czy wypadku. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Przekonali się o tym m.in. kierowcy w Olsztynie na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Piłsudskiego, których auta zderzyły się po tym, jak jeden z nich nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu.

reklama

Wczoraj (05.03) przed godz. 12:00 w centrum Olsztyna na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Piłsudskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Utrudnienia w miejscu kolizji trwały przez ponad godzinę. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia drogowego policjanci, odpowiedzialnym za spowodowanie zagrożenia drogowego był 66-letni kierowca Audi Q5, który jadąc od strony dworca ul. Kościuszki, podczas skręcania w lewo w kierunku ul. Piłsudskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony Audi A4. Na miejscu po chwili pojawiły się służby ratunkowe.

Do olsztyńskiego szpitala, karetką pogotowia został przewieziony kierowca oraz pasażerka Audi A4. Obawa o zdrowie poszkodowanych była duża ponieważ kobieta jadąca autem poszkodowanego była w zaawansowanej ciąży. Na szczęście po lekarskich badaniach okazało się, że zarówno kierowca ja i pasażerka w zaawansowanej ciąży nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem. W związku z tym, że w zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń, zostało one zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Obsługujący zdarzenie policjanci ruchu drogowego uznali, że 66-letni sprawca kolizji drogowej wykazał się rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego i zatrzymali mu prawo jazdy.

Oficer prasowy Rafał Prokopczyk przypomina: – Skrzyżowanie na którym doszło do tego zdarzenia jest skrzyżowaniem kolizyjnym. Na takich skrzyżowaniach na sygnalizatorach umieszczonych nad nimi widzimy zwykłą sygnalizację, tzn. pozbawioną oddzielnych strzałek dla każdego pasa ruchu. Dlatego, gdy jedziemy prosto lub w prawo, to przy zapalonym świetle zielonym na sygnalizatorze mamy pierwszeństwo. Pamiętajmy jednak aby po skręcie w prawo uważać na pieszych. Natomiast, gdy jedziemy w lewo, przepuszczamy pojazdy jadące z przeciwka prosto i skręcające w prawo. Na niektórych skrzyżowaniach także po skręcie w lewo należy uważać na pieszych, dla których sygnalizator także może emitować światło zielone. Wystarczy pamiętać o tych podstawowych zasadach, zachować ostrożność i dostosować prędkość, aby takie skrzyżowania przestały być postrachem kierowców i by nie dochodziło na nich do groźnych zdarzeń.  

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

8 KOMENTARZE

  1. Rażące naruszenie przepisów – to chyba policjanci ruchu drogowego nie widzą co niektórzy wyprawiają na olsztyńskich ulicach. Często szczęście powoduje, że nie dochodzi do kolizji bądź wypadku i naprawdę są to przypadki skrajnie rażących i umyślnych naruszeń przepisów. Natomiast sytuacja widoczna na filmie – normalne zdarzenie, często przy skręcie w lewo jest słaba widoczność, ktoś z pierszeństwem grzeje żeby przelecieć przed czerwonym itd.

  2. Po zmianie większości skrzyżowań w Olsztynie na kolizyjne wcale nie jest lepiej. Ludzie zatrzymują się na środku skrzyżowań nie wiedząc kto ma pierwszeństwo… Pomijając pieszych, którzy dodatkowo blokują ruch. Śmieszne jest to że w Olsztynie strzałka warunkowa jest bezpieczniejsza niż zielone światło. Przynajmniej na niej nie ma pieszych. Np. skręcając z ul. Wilczyńskiego w Sikorskiego, ale na wielu innych też. Było lepiej, musieli zepsuć. Stąd też codzienne wypadki i korki na ulicach. Do tego czerwone fale i zatrzymywanie sie na każdym skrzyżowaniu o ile jedziesz przepisowo. Potem się dziwią ze smog? Samochody najwięcej palą podczas ruszania z miejsca.

    4
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

sierpień, 2019

17SIE(SIE 17)22:00Ciężko Jest Lekko Techno / Olsztyn / lista FB cała noc*Pijana Czapla, ul. Górna 1

18SIE10:00Wyścigi 1/4mili Olsztyn-King of Poland&MintEvents Game of StanceLotnisko Olsztyn-Dajtki

18SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

18SIE13:00Olsztyn Bubble DayPlaża Miejska Olsztyn, Plaża Miejska

18SIE(SIE 18)13:30Gramy dla Marka - Pokonać Raka Złośliwca - koncert charytatywnyOlsztyn

18SIE19:00Kociokwik #1 Lonely Grave//RivieraOlsztyn

18SIE20:00XLI Olsztyńskie Koncerty OrganoweOlsztyn, Katedra Św Jakuba

18SIE(SIE 18)21:00Karaoke Z Shishą | Hookah ClubHookah club, ul. Hugona Kołłątaja 1

19SIE(SIE 19)10:00Autobus Kultury na Jarotach

19SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

RABATOL.PL

X