fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Umowa z przewoźnikiem tym razem na dłużej

OlsztynUmowa z przewoźnikiem tym razem na dłużej

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisał we wtorek (13.10) umowę na wykonywanie kolejowych przewozów pasażerskich z Przewozami Regionalnymi Sp. z o.o. 

reklama

Po raz pierwszy porozumienie z przewoźnikiem będzie obowiązywało dłużej niż jeden rok – podkreślają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Całkowita wartość umowy wynosi 269 mln zł, w tym 221 mln zł pochodzi z budżetu województwa, a 48 mln zł – z funduszu kolejowego.

Samorząd użyczy operatorowi cały tabor kolejowy, którego jest właścicielem. Pieniądze z funduszu kolejowego przeznaczone zostaną na jego naprawy i modernizację. Rekompensata w 2016 roku wyniesie 46 mln zł, a praca eksploatacyjna będzie realizowana w wysokości 3 mln pociągokilometrów.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji