21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Zmarła wybitna lekarka z Olsztyna

OlsztynZmarła wybitna lekarka z Olsztyna

Zmarła prof. dr hab. n. med. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz, wybitna lekarz i prekursorka olsztyńskiej diabetologii. Informację o jej śmierci potwierdził Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.

reklama

Prof. Bandurska-Stankiewicz była założycielką Olsztyńskiego Ośrodka Diabetologii i Zaburzeń Metabolizmu. Dzięki jej staraniom i doskonale przygotowanemu zespołowi, ośrodek uzyskał akredytację specjalizowania w trzech dziedzinach – chorobach wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii, jako jedyny poza kliniczny ośrodek.

W 1999 roku, z inicjatywy prof. Bandurskiej-Stankiewicz, w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie powstał Oddział Endokrynologii i Diabetologii, którego była ordynatorem. Jej działalność była wysoko ceniona w zakresie medycyny i profilaktyki zdrowotnej kobiet w Polsce oraz na Forum Kobiet Polskich. Współpracowała również z Towarzystwem Amazonek Oddział w Olsztynie.

reklama

Za swoje zasługi została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. W 2004 roku otrzymała tytuł „Lekarz Roku 2004” – Statuetkę Kryształowego Kolibra, nagrodę za bezinteresowność i zaangażowanie w pracy z osobami chorymi na cukrzycę. W 2006 roku została nagrodzona przez Forum Kobiet Polskich i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W 2022 roku prof. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz otrzymała Certyfikat Ikony Olsztyńskiej Medycyny za wybitne osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnej medycyny na terenie Olsztyna oraz Warmii i Mazur. Certyfikat ten został przyznany pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna, Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

reklama

Prof. Bandurska-Stankiewicz pozostanie w pamięci jako wybitna specjalistka, zaangażowana w rozwój medycyny oraz pomoc pacjentom. Jej wkład w rozwój diabetologii i medycyny w Olsztynie oraz regionie Warmii i Mazur jest nieoceniony.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane