15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Audioriver 2024: wyjątkowa niedziela z najlepszymi artystami muzyki elektronicznej

Materiał zewnętrznyAudioriver 2024: wyjątkowa niedziela z najlepszymi artystami muzyki elektronicznej

Sun/Day to trzeci dzień Audioriver, festiwalowa niedziela i wyjątkowa impreza dzienna. Od czasu pojawienia się w programie festiwalu, stała się jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów imprezy. Jej wyjątkowy klimat w tym roku zostanie zachowany w nowym miejscu, a program muzyczny to ponownie gratka zarówno dla wielbicieli muzyki house, jak i nowych brzmień w muzyce klubowej. 14 lipca na Audioriver wystąpią:

reklama

Airrica (US), Charlie (PL/DE), Cyryl b2b Ola Teks (PL), Damian Lazarus (UK), Kettama (IE), Leon b2b Glasse (PL), Mall Grab (AU/UK), Parallelle (NL), Paramida (DE), Tommy Gustav (PL).

reklama

Rocznicowy Sun/Day nie mógłby się odbyć bez DAMIANA LAZARUSA, wielokrotnego gościa Audioriver i jednego z ulubionych artystów festiwalowej publiczności. Brytyjczyk jest jednym z najważniejszych twórców na scenie house’owej, nie tylko za sprawą muzyki, którą tworzy i grywa na żywo na całym świecie, w tym regularnie w ramach rezydencji na Ibizie. To również organizator festiwalu Day Zero, który łączy mistycyzm z technologią, przedstawiając nowoczesną muzykę w miejscach, które pamiętają najdawniejsze czasy, jak dżungla pod Tulum czy Masada. Prowadzi także wytwórnię Crosstown Rebels, która dała nam muzykę takich tuzów jak Maceo Plex, Art Department czy Laurent Garnier. Jego wytwórnię reprezentować będzie AIRRICA, młoda Amerykanka specjalizująca się w deepowych, minimalistycznych brzmieniach o ciepłej barwie, pływających w głębokim basie, który niesiony jest sprężystym, tanecznym groovem. 

Na festiwal przyjeżdża ponownie również ulubieniec młodego pokolenia muzyki tanecznej. Występ MALL GRABA ogłaszaliśmy już kilka tygodni temu. Artysta miał wystąpić w sobotę na scenie Kosmos z cięższym setem, ale dał się namówić na drugi występ! Australijczyk wyjdzie ponownie do łódzkiej publiczności, by na Sun/Dayu zaprezentować set składający się wyłącznie z house’owych przebojów, jakimi zasłynął na początku swojej kariery. Ten ceniony DJ i producent, to również wydawca i właściciel wytwórni Steel City Dance Discs, której reprezentantów chętnie gościmy na festiwalu. Jednym z nich będzie KETTAMA, irlandzki talent, który podbił wyspiarskie sceny swoim brzmieniem – mocnym, skocznym, głęboko zakorzenionym w rejwie.

Czy ktoś liczy ilu braci występuje na tegorocznej edycji Audioriver? Kolejny rodzinny duet w programie festiwalu to PARALLELLE. Rodzeństwo z Amsterdamu swoją przygodę z muzyką zaczynało od klasyki i jazzu, stąd ich zamiłowanie do żywo brzmiących, eklektycznych numerów, z których budują swoje taneczne narracje. Niezwykle perkusyjne, wielowymiarowe sety, które potrafią ciągnąć długimi godzinami to ich znak rozpoznawczy. Wielowymiarowość to również znak rozpoznawczy PARAMIDY, rezydentki Panorama Baru i niestrudzonej diggerki, która kocha zarówno wczesny house i trance, jak i perkusyjne numery, rozmarzone włoskie brzmienia czy belgijski new beat. 

reklama

W programie nie mogło oczywiście zabraknąć LEONA, jednego z najbardziej uznanych DJ-ów na polskiej scenie, który odpowiada również za program muzyczny festiwalu. Wystąpi oczywiście b2b z GLASSE, który jest jego wieloletnim muzycznym partnerem i praktycznie rezydentem festiwalu. Z Berlina przyleci CHARLIE, która coraz śmielej poczyna sobie na międzynarodowej scenie i zachwyca swoją autorską wizją muzyki syntezatorowej. Obok nich na scenach pojawią się także TOMMY GUSTAV, czyli weteran lokalnej sceny house’owej i organizator imprez Taste the Music oraz CYRYL w secie b2b z OLĄ TEKS, którzy od lat niestrudzenie promują nieoczywiste brzmienia house’u i techno na swoich imprezach z cyklu Move Mózg. Rezydują również na Jasnej 1.

Wyżej wymienieni artyści dołączają do bogatego programu, w którym znajdują się m.in. Fever Ray, Richie Hawtin, Stephan Bodzin, Sara Landry, Gorgon City, Overmono, Elderbrook, WhoMadeWho, Metrik czy Kiasmos.

Festiwal odbędzie się 12-14 lipca na Łódzkich Błoniach.

Współorganizatorem festiwalu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Zakup biletów

Odwiedź Facebook

Strona www

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane