18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Niebezpieczny nożownik, który atakował znajomych, zatrzymany

GołdapNiebezpieczny nożownik, który atakował znajomych, zatrzymany

Gołdapscy policjanci zatrzymali 50-letniego agresora. Sprawca wszczął awanturę, podczas której zranił nożem swoich znajomych. Decyzją sądu został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe 3 miesiące będzie on izolowany od społeczeństwa.

reklama

W poniedziałek rano (27.05.2024 r.) dyżurny gołdapskiej komendy został poinformowany o głośnej awanturze i krzykach kobiety dobiegających z jednego z mieszkań w centrum Gołdapi. Natychmiast na miejsce pojechali gołdapscy funkcjonariusze. Policjanci wstępnie ustalili, że w mieszkaniu przez całą noc trzy osoby wspólnie spożywały alkohol. W pewnym momencie między biesiadnikami doszło do kłótni, podczas której 50-latek ugodził nożem w twarz swoich znajomych.

Policjanci zatrzymali sprawcę bezpośrednio po zdarzeniu. Badanie na zawartość alkoholu wykazała blisko 1,5 promil w organizmie. Na miejscu zdarzenia śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

reklama

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury w Olecku prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być jednak wyższa, bowiem sprawca działał w warunkach tzw. „recydywy”.

źródło: KPP Gołdap

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane