17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu?

Strona główna Artykuł sponsorowany Jak urządzić łazienkę w minimalistycznym stylu?
reklama

Po pracy każdy z nas chciałby się zrelaksować w wyjątkowo przyjemnej atmosferze. Świetnym sposobem na chwileczkę zapomnienia jest orzeźwiająca kąpiel, która przy okazji koi zmysły. Żeby jednak przebiegała ona dokładnie tak, jak to sobie wymarzymy, warto pomyśleć o klimacie, sprzyjającym odprężeniu.

Z tego powodu niezwykle ważna okazuje się aranżacja łazienki. Obecnie przy projektowaniu wnętrz wiele osób decyduje się na oszczędność estetyczną, wybierając minimalistyczny styl. Taki nowoczesny wystrój może wydobyć z niepozornego pomieszczenia prawdziwe piękno.

Co lubi styl minimalistyczny?

reklama

Styl minimalistyczny to przede wszystkim prostota, a czasem nawet surowość formy. Jeśli więc decydujemy się na zasłony, dywaniki czy maty łazienkowe, mające stanowić uzupełnienie konkretnego wystroju, trzeba zachować umiar i oszczędność.

Najlepiej sprawdzą się materiały i tworzywa gładkie, nawiązujące swoją barwą do otoczenia. Można też postawić na proste, geometryczne wzory, które będą świetnie korespondowały z meblami oraz pozostałym wyposażeniem o nieskomplikowanych kształtach.

Oczywiście to samo tyczy się mat w wersji antypoślizgowej, spełniających także inną funkcję poza dekoracyjną. W tak zagospodarowanym pomieszczeniu doskonale zaprezentuje się nowoczesna armatura bez dodatkowych udziwnień.

Wielkość łazienki nie ma tak naprawdę znaczenia. Jeśli nawet dysponujemy niewielką powierzchnią (mieszkamy w bloku), nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić ją w pełni atrakcyjną, a co najważniejsze – funkcjonalną. Wystarczy postawić na proste rozwiązania, dobrze wykorzystujące przestrzeń, by nic z cennego miejsca się nie zmarnowało.

Jakie kolory?

Modne we współczesnym wnętrzarstwie są palety barwne, nawiązujące do naturalnych kolorów. Właśnie dlatego w łazienkach, zwłaszcza tych małych, które potrzebują dodatkowego otwarcia przestrzeni, najlepiej sprawdzają się jasne odcienie – biel czy ecru.

Wyjątkowo popularne okazują się tez rozmaite tony szarości, które można łatwo połączyć z każdym kolorem wiodącym. Jeśli natomiast chodzi o materiał, z jakiego wykonuje się meble, najczęściej spotyka się drewno lub wysokogatunkowy kamień.

A co z dodatkami?

Współczesne łazienki kochają niebanalne oświetlenie, o ile tylko zostanie właściwie rozplanowane. Jeśli natomiast chodzi o akcesoria, takie jak kosze na pranie czy pojemniczki na kosmetyki, powinno się stawiać na delikatne rozwiązania, bez wzorzystych akcentów.

W ten sposób przestrzeń nie będzie przeładowana, a w sprytnych schowkach, zaprojektowanych już na początku, ukryje się wiele rzeczy, które nie powinny pozostawać na wierzchu, by nie szpecić aranżu.

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma