22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024

Rubens wystąpi nad Jeziorem Kortowskim podczas Kortowiady 2024!

Kolejny majówkowy dzień przynosi następną niespodziankę od organizatorów najlepszych juwenaliów w Polsce. Wczoraj ujawniono, że jeden ze znaków zapytania w line-upie imprezy to Tribbs, dziś natomiast pojawiła się informacja o kortowiadowym koncercie Rubensa!

Rubens to wszechstronny artysta, który na polskiej scenie muzycznej aktywny jest już od ponad dekady – selfmade man z krwi i kości! Przez wiele lat zasilał składy najpopularniejszych polskich artystów. Jest producentem oraz kompozytorem całej swojej debiutanckiej płyty „Piosenki, których nikt nie chciał”. Najnowszym singlem „To nie efekt placebo” zapowiada nadchodzącą płytę, która ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

63. edycję Olsztyńskich Juwenaliów uświetnią zatem koncerty takich artystów oraz zespołów, jak: Wilki, Margaret, Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Lordofon, PRO8L3M, Kwiat Jabłoni, Kizo, Daria ze Śląska, Nocny Kochanek, Zeamsone, Kacperczyk, Artur Rojek, Rosalie., Vito Bambino, Tribbs oraz Rubens.

Kortowiada tradycyjnie rozpocznie się od Parady Wydziałów. Barwny korowód przejdzie przez miasto, by dotrzeć do Kortowa i oficjalnie rozpocząć świętowanie. Każdego roku poza samym pochodem obserwować można także wyjątkowe przebrania uczestników, często nawiązujące do motywu przewodniego Kortowiady – w tym roku jest to przyszłość, więc można się spodziewać naprawdę wyjątkowych strojów.

Wczoraj w sprzedaży pojawiła się kolejna pula biletów – można już nabyć zarówno karnety, jak i bilety jednodniowe na wszystkie dni Kortowiady. Zakupu można dokonać przez platformę Going. oraz Empik Bilety na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia, pod adresem: www.bilety.kortowiada.pl

Sponsorami Głównymi wydarzenia są T-Mobile, Perła – Browary Lubelskie S.A. oraz Max Premium Burgers. Partnerem strategicznym Kortowiady jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Eska, Eska Rock, Radio UWM FM, Wirtualna Polska, CGM, dlaStudenta.pl, TKO, Olsztyn.com.pl, ukiel.info, Gazeta Olsztyńska, Magazyn Going. MORE. 63. edycja Kortowiady to święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który obchodzi 25-lecie swojej działalności