15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pomimo sądowego zakazu groził, stosował przemoc i naruszał nietykalność

GiżyckoPomimo sądowego zakazu groził, stosował przemoc i naruszał nietykalność

Mieszkaniec powiatu giżyckiego został aresztowany za naruszenie sądowego zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiary oraz za groźby karalne. Agresor, 38-letni mężczyzna, pomimo wydanego przez sąd zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety na odległość nie mniejszą niż 20 metrów, wielokrotnie łamał zasady, nachodząc i molestując ją. Często pod wpływem alkoholu wdzierał się do jej mieszkania i groził ofierze.

reklama

Nie poprzestał wyłącznie na zastraszaniu kobiety – swoją agresję skierował również w stronę obecnego w mieszkaniu małoletniego chłopca. Groził mu nożem oraz zaatakował, zadając cios w twarz. Interwencja policji doprowadziła do zatrzymania mężczyzny. Na wniosek prokuratury i policjantów Sąd Rejonowy w Giżycku zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Agresywny mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, co skutkuje tym, że będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W świetle obowiązującego prawa może mu za to grozić znacznie surowsza kara.

reklama

źródło: KPP Giżycko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia