3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Kopernik jako kandydat do Parlamentu Europejskiego? Wyjątkowy konkurs dla uczniów w województwie warmińsko-mazurskim!

WiadomościKopernik jako kandydat do Parlamentu Europejskiego? Wyjątkowy konkurs dla uczniów w województwie...

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku od 16 do 18 lat do udziału w niecodziennym konkursie, w którym głównym wyzwaniem jest stworzenie plakatu wyborczego dla niezwykłego kandydata – Mikołaja Kopernika. Plakat ma stanowić promocję wielkiego astronoma w fikcyjnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zaplanowanych na czerwiec 2024 roku. Konkurs nosi tytuł „Mikołaj Kopernik – mój kandydat do Parlamentu Europejskiego”. Zgłoszenia można wysyłać do 13 marca 2024 roku.

reklama

Inicjatywa ma na celu przede wszystkim propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej i motywowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym na szczeblu europejskim. Organizatorzy chcą również wspierać aktywizację społeczną młodzieży, kształtować postawy obywatelskie, a także rozwijać zainteresowania lokalnymi wspólnotami i kreować silne więzi z regionem.

Zadanie konkursowe wymaga pracy zespołowej, dlatego plakaty będą tworzone przez trzyosobowe grupy pod opieką nauczyciela. Gotowe dzieła należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wraz ze wszystkimi niezbędnymi formularzami zgłoszeniowymi podpisanymi przez uczestników. Ważne jest, by prace w formie papierowej zostały złożone pod wskazanym adresem w wyznaczonym terminie.

reklama

Dodatkowe informacje, takie jak regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do konkursu, można pobrać bezpośrednio ze strony Departamentu. To doskonała okazja dla młodzieży do włączenia się w inicjatywę, która łączy elementy kreatywności z nauką o demokracji i funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Organizatorzy oczekują, że projekt przyczyni się do wzrostu świadomości politycznej oraz zaangażowania młodych ludzi w sprawy o znaczeniu międzynarodowym.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Polecane
Ogłoszenia