5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Mamy to! Michał Burczyński ponownie na szczycie bojerowego świata

OlsztynMamy to! Michał Burczyński ponownie na szczycie bojerowego świata

W emocjonujących regatach w estońskiej Parnawie Michał Burczyński z Olsztyna, reprezentujący AZS UWM Olsztyn, wywalczył swój czwarty tytuł bojerowego mistrza świata w klasie DN. To wyjątkowe zwycięstwo umacnia jego pozycję jako jednego z najbardziej utytułowanych bojerowców na świecie. Polak może się teraz pochwalić nie tylko czterema złotymi medalami Mistrzostw Świata, ale także trzema srebrnymi i czterema brązowymi krążkami, a także dwoma tytułami mistrzostw Europy.

reklama

Polska dominacja na lodzie

W pięćdziesiątej edycji Mistrzostw Świata, która odbyła się na Zatoce Ryskiej w dniach 4-7 lutego, Polska potwierdziła swoją dominację w “żeglarstwie lodowym”. Oprócz Burczyńskiego, na podium stanął inny Polak, Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki, zajmując drugie miejsce. W zawodach, które zgromadziły 126 seniorów oraz 24 juniorów z osiemnastu krajów, polscy zawodnicy znów pokazali klasę na światowym poziomie.

Wyjątkowy powrót po kontuzji

Sukces Burczyńskiego jest tym bardziej niezwykły, biorąc pod uwagę jego powrót do sportu po poważnej kontuzji ścięgna Achillesa, której doznał trzy lata temu. Zawody w Parnawie dostarczyły wielu emocji i adrenaliny, a kluczowym elementem do sukcesu, jak podkreślał Burczyński, było poprawne żeglowanie, odpowiedni dobór sprzętu i zachowanie koncentracji.

reklama

Bogata kolekcja medali Polski

Warto również podkreślić, że polscy bojerowcy, od początku rozgrywania Mistrzostw Świata w 1973 roku, zdobyli już łącznie 60 medali, w tym 25 złotych, 21 srebrnych i 14 brązowych. Ten imponujący dorobek świadczy o wyjątkowej pozycji Polski w bojerowej dyscyplinie sportu.

Po triumfie w Mistrzostwach Świata polscy zawodnicy, w tym Michał Burczyński, skupiają się teraz na kolejnym wielkim wydarzeniu – bojerowych mistrzostwach Europy, które również rozgrywane są w Parnawie. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych sukcesów i emocjonujących wyścigów na lodzie.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia