5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Umowa na dofinansowanie: blisko 900 mln zł na modernizację i bezpieczeństwo dróg w regionie

WiadomościUmowa na dofinansowanie: blisko 900 mln zł na modernizację i bezpieczeństwo dróg...

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński na konferencji prasowej w Kętrzynie poinformował o podpisaniu umowy o dofinansowanie modernizacji ważnych dróg w regionie.

reklama

– Mamy fantastyczne wiadomości dla mieszkańców Kętrzyna i okolic – mówił marszałek Marcin Kuchciński. – W ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej podpisaliśmy umowę z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na dofinansowanie modernizacji 4 ważnych dróg dla tego regionu. Wartość przedsięwzięcia to blisko 900 mln zł, a samo dofinansowanie wynosi prawie 700 mln zł. Jest to spełnienie postulatów mieszkańców wschodniej części naszego województwa, a także samorządowców, radnych wszystkich szczebli, z którymi na co dzień współpracujemy.

Radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z Kętrzyna Zbigniew Homza podkreślił, że nie raz walczył o budowę obwodnicy Kętrzyna oraz remont drogi numer 592 prowadzącej z Kętrzyna do Giżycka. Wspomniał, że inwestycje te poprawią bezpieczeństwo podróżujących, będą korzystne dla turystów odwiedzających nasz region oraz strategiczne z punktu widzenia wojskowego.

reklama

– Dbamy o zrównoważony rozwój całego województwa warmińsko-mazurskiego i kilkuletnie starania o inwestycje modernizacyjne we wschodniej części województwa były tego logiczną konsekwencją – powiedział Jarosław Soma, radny sejmiku. – Wraz ze zmianą rządu pojawiły się decyzje i możliwości wsparcia naszego regionu z unijnego programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Inwestycje warte w sumie blisko 900 mln zł to dla nas, mieszkańców Polski Północno-Wschodniej, szansa na przełamanie wieloletniej bariery komunikacyjnej. Wsparcie samorządu województwa Funduszami Europejskimi oznacza uwolnienie środków z budżetu na modernizację peryferyjnie położonych terenów, także tych przy samej granicy, które obecnie są szczególnie trudne i niebezpieczne. Dlatego tym bardziej potrzebują wsparcia – dodał radny.

Z kolei Karol Lizurej, zastępca burmistrza Kętrzyna, zwrócił uwagę, że inwestycje stwarzają nową szansę dla Kętrzyna, która przyniesie korzyści zarówno mieszkańcom, jak i lokalnym firmom jako podwykonawcom.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
7 lutego 2024 09:30

To ekipa niszczenia Polski. Zaczynając od CPK atomu Intela. Oszustwo to ich narracja przewodnia. Kwota wolna laptopy dla uczniów podwyżki żywności energii i okrojenie programów społecznych. To katastrofa pod jakże znanym hasłem “pieniędzy nie ma i nie będzie”

Polecane
Ogłoszenia