31 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

NEONET zamyka sklepy w warmińsko-mazurskim. Lista miejsc

BraniewoNEONET zamyka sklepy w warmińsko-mazurskim. Lista miejsc

Neonet, znana sieć handlowa specjalizująca się w sprzedaży elektroniki użytkowej, ogłosiła zamknięcie kilkudziesięciu sklepów na terenie całej Polski, w tym także w województwie warmińsko-mazurskim. Ta decyzja jest częścią szerszego planu restrukturyzacji firmy, mającego na celu poprawę jej sytuacji finansowej.

reklama

Gdzie nie zrobimy już zakupów?

Do końca lutego 2024 roku Neonet planuje zlikwidować 26 nierentownych sklepów. W województwie warmińsko-mazurskim dotyczy to placówek przy ulicy Zwycięstwa 12 w Olecku oraz przy ulicy Żeromskiego 19 w Braniewie. Zmiany te są elementem strategii mającej na celu stabilizację finansową firmy i lepsze dostosowanie się do potrzeb rynku.

Pełna lista sklepów do zamknięcia

Oprócz wymienionych sklepów w Olecku i Braniewie proces likwidacji dotyczy również sklepów w innych miastach Polski. Pełny wykaz sklepów objętych procesem likwidacji obejmuje między innymi placówki w Bielsku Białej, Głuchołazach, Suwałkach, Oleśnicy, Puławach, Żywcu, Sokółce, Strzegomie, Zamościu, Łomiankach, Pucku, Nowym Dworze Gdańskim, Grodzisku Mazowieckim, Rydułtowach, Lubaniu, Bielanach Wrocławskich, Pszczynie, Hrubieszowie, Polkowicach, Augustowie, Krzepicach, Połańcu, Jarosławiu oraz Zgierzu.

reklama

Proces zakupowy i obsługa posprzedażowa

Mimo procesu restrukturyzacji Neonet zapewnia, że nie wpłynie to na trwające i przyszłe procesy zakupowe realizowane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i poprzez platformę internetową. Firma podkreśla, że klienci, którzy dokonali zakupów w likwidowanych sklepach, wciąż mogą liczyć na pełną obsługę posprzedażową, w tym na realizację reklamacji.

Obsługa reklamacji

Klienci, którzy chcą zgłosić reklamację zakupionego produktu w sklepie podlegającym likwidacji, mają kilka opcji do wyboru. Mogą to zrobić w dowolnym sklepie Neonet, telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Firma zapewnia, że w przypadku konieczności odebrania sprzętu do naprawy, zajmie się tym cały proces, w tym zwrot naprawionego urządzenia pod wskazany adres.

Decyzja o zamknięciu części sklepów jest odpowiedzią Neonet na obecne wyzwania rynkowe i krok w kierunku stabilizacji działalności firmy. Pomimo tych zmian, sieć deklaruje utrzymanie standardu obsługi klientów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

reklama

Co dalej z pracownikami zamkniętych sklepów?

Neonet, w związku z planowanym zamknięciem 26 swoich sklepów, jak napisał w oświadczeniu na swojej stronie, podjął kroki mające na celu wsparcie pracowników dotkniętych likwidacją stanowisk. Pracownicy otrzymają odprawy zależne od stażu pracy, a także będą mieli zagwarantowane okresy wypowiedzenia zgodnie z przepisami prawa. Dodatkowo Neonet we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy oferuje dodatkowe wsparcie w znalezieniu nowej pracy. Niektórzy pracownicy będą mieli możliwość kontynuowania pracy w innych jednostkach Grupy Kapitałowej NEONET.

źródło: NEONET

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane