7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Trzeci ambulans z Niemiec dla powiatu olsztyńskiego

OlsztynTrzeci ambulans z Niemiec dla powiatu olsztyńskiego

Powiat olsztyński wzbogacił się o nowy ambulans, który jest darem niemieckiej organizacji Caritas Diecezji Osnabrück. To trzeci pojazd przekazany przez niemieckich partnerów w ciągu ostatnich lat, który pozwala zwiększyć efektywność regionalnej służby zdrowia.

reklama

– To już trzeci ambulans od naszych przyjaciół z Niemiec, z którymi utrzymujemy bliskie relacje od 25 lat. W 2019 roku tabor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Jerzego Pióra w Dobrym Mieście zasiliła „Helga”, jak nazwali ją użytkownicy w Polsce. Dwa lata później dostaliśmy „Hildę”, która trafiła do szpitala powiatowego w Biskupcu – powiedział starosta olsztyński Andrzej Abako.

Przekazany ambulans to używany, ale w pełni sprawny model marki Mercedes będący wcześniej własnością Zakonu Maltańskiego. Pojazd aktualnie oczekuje na przeprowadzenie formalności związanych z rejestracją i uzyskaniem polskich dokumentów. Zgodnie z niemieckimi przepisami karetki są wymieniane na nowe po kilku latach użytkowania. Dzięki temu ten nieco starszy model może nadal być używany w Polsce.

reklama

Starosta nadmienił, że ambulans zostanie skierowany do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. Karetki stacjonujące w Dobrym Mieście obsługują teren o powierzchni 732 km² (gminy Dobre Miasto, Dywity, Jonkowo, Świątki i Lubomino), który jest zamieszkany przez ponad 40 tysięcy osób.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
16 stycznia 2024 19:15

pis dał miliardy ukraińcom, a Polacy będą jeździć szrotem od niemców

Polecane
Ogłoszenia