fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Coraz bliżej tańszych biletów

OlsztynCoraz bliżej tańszych biletów

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe stawki za przejazd autobusami miejskimi zaczną obowiązywać już za miesiąc. Po nich w naszym mieście wejdzie w życie także nowy układ komunikacyjny. 

reklama

Jak przypomina Urząd Miasta Olsztyna, zmienione taryfy zostaną wprowadzone 1 listopada. Najważniejsze zmiany to obniżenie cen biletów sieciowych, likwidacja przejazdówek aglomeracyjnych oraz wprowadzenie czasowych. Co ważne – wszystkie rodzaje biletów i w tych samych stawkach będą obowiązywać także w tramwajach po uruchomieniu budowanych linii (więcej o nowym układzie komunikacyjnym Olsztyna TUTAJ).

Bilety sieciowe będą kosztować 88 złotych, czyli 22 złote mniej niż teraz. Jednorazowy przejazd będzie kosztować 2,90 zł. Tyle samo będzie trzeb zapłacić za półgodzinną podróż. 45-minutowa to wydatek 3,40 zł, a 90-minutowa – 4,40 zł. Nowe ceny olsztyńskich biletów można sprawdzić TUTAJ.

Rozpoczyna się naprawa uszkodzonej podczas wichury iglicy. Wejście do ratusza zostanie zamknięte
reklama

Bilety czasowe pozwolą na wielokrotne przesiadanie się między pojazdami. W ten sposób będzie można szybko i sprawnie łączyć w nowym układzie komunikacyjnym przejazdy autobusem i tramwajem (ale także przesiadać się między liniami tramwajowymi albo autobusowymi).

Dobrym rozwiązaniem może być wyrobienie Olsztyńskiej Karty Miejskiej – zachęcają do OKM miejscy urzędnicy. – Może służyć za sieciówkę – wówczas nie trzeba mieć przy sobie dokumentów potwierdzających prawo do ulgowych przejazdów, bo wszystko jest zapisane w kartoniku formatu dowodu osobistego – ale też jako elektroniczna portmonetka, z której pobierane są opłaty po przyłożeniu do czytnika kasownika. Już wydaliśmy około 4 tys. takich dokumentów.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama