fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Nie zatrzymał się do kontroli, bo przewoził narkotyki

WiadomościNie zatrzymał się do kontroli, bo przewoził narkotyki

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

24-latek z Bartoszyc nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… przewoził ponad 30 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków – 24-latkowi zostanie postawiony kolejny zarzut – tym razem kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. Poza tym mieszkaniec Bartoszyc odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nie zatrzymanie się do kontroli.

reklama

W sobotę około godzinny 18.00 w miejscowości Połęcze patrol ruchu drogowego w trakcie kontroli statycznej zauważył jadący w kierunku Bartoszyc pojazd z niesprawnym światłem mijania. Gdy funkcjonariusz dał sygnał do zatrzymania kierujący zlekceważył jego polecenie i zaczął uciekać w kierunku centrum miasta. Policjanci podejrzewali, że może on być pod wpływem alkoholu. Natychmiast pojechali za nim. Na ulicy Marii Curii-Skłodowskiej kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę ronda ścinając tablicę informacyjną. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

Samochodem podróżowały dwie osoby – 24-letni kierowca i jego kolega. Badanie trzeźwości kierującego dało wynik negatywny, co tym bardziej wzmogło czujność funkcjonariuszy. Policjanci przeszukali pojazd i skontrolowali podróżujące nim osoby. W pojeździe znaleźli 800 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Natomiast obok pojazdu odnaleźli worek z suszem i białym proszkiem. Kierujący oplem przyznał, że odnaleziony worek należy do niego i to on go wyrzucił w obawie przed konsekwencjami.

reklama

Jak ustalili policjanci, mężczyzna nielegalne substancje – ponad 30 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy, kupił w Olsztynie. Następnie kierującego oplem poddano badaniu narkotestem. Wynik badania wykazał obecność środków odurzających w jego organizmie. W związku z tym kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Z uwagi na posiadanie nielegalnych substancji, kierującego oraz pasażera opla zatrzymano. Od mężczyzn pobrano również krew do badań. Policjanci wykonali też wstępne badania zabezpieczonego suszu i białego proszku. Potwierdziły one, że jest to marihuana i amfetamina.

nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-bo-przewozil-srodki-odurzajace-2Wczoraj kierujący oplem 24-latek usłyszał zarzut posiadanie środków odurzających. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków, 24-latek usłyszy kolejny zarzut . Na tym nie koniec. 24-latek odpowie także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama