10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Odkrywanie tradycji rolniczych: spotkanie z kuratorką Roksaną Butrym-Lampard na wystawie „Chłopskie pole w stodole”

OlsztynOdkrywanie tradycji rolniczych: spotkanie z kuratorką Roksaną Butrym-Lampard na wystawie „Chłopskie pole...

W Węgorzewie w ramach cyklu „Studium wiedzy o regionie” 30 listopada 2023 roku odbędzie się kolejne wydarzenie edukacyjne. Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie kontynuuje swoją misję rozwijania świadomości o lokalnej historii i dziedzictwie.

reklama

Tym razem spotkanie będzie miało wyjątkowego gościa – Roksanę Butrym-Lampard, kuratorkę wystawy „Chłopskie pole w stodole”. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z nową wystawą stałą dostępną w replikowanym budynku stodoły. Butrym-Lampard przeprowadzi słuchaczy przez poszczególne działy ekspozycji, pokazując sprzęty i maszyny rolnicze z ostatnich dekad. Część z tych obiektów pochodzi z byłego Angerburga, obecnego Węgorzewa. Będzie to bezcenna lekcja historii.

Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju „Dobre Życie” podczas wydarzenia wyświetlone zostaną dwa filmy, które przybliżą uczestnikom wiejską przeszłość poprzez współczesną perspektywę.

reklama

Wystawa będzie doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o lokalnej historii i tradycji. Organizatorzy zachęcają mieszkańców regionu oraz odwiedzających do uczestnictwa w tym interaktywnym i edukacyjnym wydarzeniu.

Spotkanie odbędzie się w Parku Etnograficznym nad Węgorapą o godzinie 16:00. Udział jest bezpłatny.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia